Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Chia pudink s nektarinkami

Chia pudink s nektarinkami

RAWMANIA
Recept
Osvěžující, lahodný…zkrátka požitek! :-)

Tento pudink vypadá nejen krásně, ale ještě lépe chutná. Nektarinka osvěží a pudink z mandlového mléka je takovou třešničkou na dortu. Navíc je recept rychlý a jednoduchý. Přitom na stole vypadá tak božsky :)

puding s nektarinkami4

Chia semínka jsou pro mě kouzelná a používám je skoro všude. Do každého koktejlu a nejčastěji jako pudink. Navíc jsou velkým zdrojem bílkovin a dalších živin. Tím, že do sebe vsáknou vodu, vytvoří kolem sebe hustý gel, který v závěru udělá konzistenci pudingu.

puding s nektarinkami1

Chia semínka obsahují také velké množství omega-3 mastných kyselin a díky tomu jsou vhodná pro sportovce. Tuk přispívá dodání energie buňkám a člověk může vykonat větší fyzickou zátěž. Dodají tělu velké množství vlákniny, tudíž zasytí. Jsou také silnými antioxidanty a mají protizánětlivé účinky.

puding s nektarinkami7

Pokud neznáte, určitě chia vyzkoušejte. Vážou na sebe jakoukoliv tekutinu, takže si můžete pudink udělat z vámi oblíbeného raw mléka nebo dokonce šťávy. Zkuste experimentovat, protože z nich vyrobíte spoustu dobrých jídel, které vás zasytí a dodají potřebné živiny. :)

 • Suroviny:

  4 malé porce

  • čtvrt šálku chia semínek
  • půl až jeden šálek rostlinného mléka (já použila mandlové) - recepty zde
  • 6 lžiček datlového sirupu – recept zde (možno použít jiné sladidlo)
  • 1 nektarinka
 • Postup:
  1. Nejprve si uděláme pudink. Smícháme chia s půl šálkem mléka. Semínkům vždy chvíli trvá, než do sebe mléko vsáknou, takže následně doléváme.
  2. Nakonec přidáme sladidlo a promícháme.
  3. Rozmixujeme nektarinku a směsí poléváme pudink.
  4. Necháme chvíli naležet v ledničce, ozdobíme mátou a podáváme :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"