Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Chia pudink s nektarinkami

Chia pudink s nektarinkami

RAWMANIA
Recept
Osvěžující, lahodný…zkrátka požitek! :-)

Tento pudink vypadá nejen krásně, ale ještě lépe chutná. Nektarinka osvěží a pudink z mandlového mléka je takovou třešničkou na dortu. Navíc je recept rychlý a jednoduchý. Přitom na stole vypadá tak božsky :)

puding s nektarinkami4

Chia semínka jsou pro mě kouzelná a používám je skoro všude. Do každého koktejlu a nejčastěji jako pudink. Navíc jsou velkým zdrojem bílkovin a dalších živin. Tím, že do sebe vsáknou vodu, vytvoří kolem sebe hustý gel, který v závěru udělá konzistenci pudingu.

puding s nektarinkami1

Chia semínka obsahují také velké množství omega-3 mastných kyselin a díky tomu jsou vhodná pro sportovce. Tuk přispívá dodání energie buňkám a člověk může vykonat větší fyzickou zátěž. Dodají tělu velké množství vlákniny, tudíž zasytí. Jsou také silnými antioxidanty a mají protizánětlivé účinky.

puding s nektarinkami7

Pokud neznáte, určitě chia vyzkoušejte. Vážou na sebe jakoukoliv tekutinu, takže si můžete pudink udělat z vámi oblíbeného raw mléka nebo dokonce šťávy. Zkuste experimentovat, protože z nich vyrobíte spoustu dobrých jídel, které vás zasytí a dodají potřebné živiny. :)

 • Suroviny:

  4 malé porce

  • čtvrt šálku chia semínek

    - koupíte zde 

  • půl až jeden šálek rostlinného mléka (já použila mandlové) - recepty zde
  • 6 lžiček datlového sirupu – recept zde (možno použít jiné sladidlo)
  • 1 nektarinka
 • Postup:
  1. Nejprve si uděláme pudink. Smícháme chia s půl šálkem mléka. Semínkům vždy chvíli trvá, než do sebe mléko vsáknou, takže následně doléváme.
  2. Nakonec přidáme sladidlo a promícháme.
  3. Rozmixujeme nektarinku a směsí poléváme pudink.
  4. Necháme chvíli naležet v ledničce, ozdobíme mátou a podáváme :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky