Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Malinová kaše

Malinová kaše Doporučený

RAWMANIA
Recept
Jednoduchá ovocná kombinace do letních dnů. 

Tyto jednoduché kaše mám nejradši, protože jsou rychlé a chuťově naprosto dokonalé. Rozmixuje je i tyčový mixér a když je zmrazíte, uděláte si z této směsi výbornou zmrzlinu. Navíc se dá skvěle kombinovat s jakýmkoliv sušeným ovocem a pokud si tyto "smoothie bowls" ozdobíte podle své chuti, je to jídlo, na které se budete vždycky těšit. V případě, že byste dostali pocit, že vás tyto kombinace ovoce nezasytí, nebojte se přidat naklíčenou quinou, namočenou pohanku, oříšky, semínka nebo oblíbené rostlinné proteiny.

malinova kase2

Tento recept se hodí nejen ke svačině, ale i ke snídani. Nebojte se experimentovat, kombinovat různé druhy ovoce, zdobit sušeným či čerstvým ovocem a dochucovat kořením jako je třeba skořice nebo kardamom. Ale hlavně ať vám chutná!

 • Suroviny:

  2 porce

  • 1 mango
  • velká hrst malin
  • 1 nektarinka
  • snítka meduňky, máty nebo bazalky
  • kakaové boby a moruše na ozdobu
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohromady a podáváme bohatě zdobené oblíbeným sušeným nebo čerstvým ovocem.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno úterý, 6. červen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"