Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Těstoviny s medvědím česnekem

Těstoviny s medvědím česnekem

RAWMANIA
Recept
Medvědí sezóna zahájena!

Sezóna medvědího česneku každým rokem láká čím dál více nadšenců. A není divu. Medvědí česnek je jednou z nejsilnějších jarních bylinek. Je skvělým života budičem, příznivě ovlivňuje trávicí proces a pomáhá s respiračním onemocněním. A my jsme ho využili následovně.

Medvědí pesto je univerzální a při správném skladování vydrží v lednici i několik týdnů. Můžete jej použít do těstovin, na dochucení salátů nebo jen tak, na chleba s máslem a medvědím česnekem. Tuto bylinku můžete prakticky použít všude tam, kde byste dali česnek. Tak utíkejte do lesa, dokud tato bylinka roste! Sezóna končí cca koncem dubna. 

pesto3

A malá zajímavost. S Baru jsme zkoušeli dohledat, proč se medvědímu česneku říká medvědí. Některé zdroje říkají, že se medvědi po zimním spánku potřebují pořádně pročistit a za touto voňavou bylinkou dokážou putovat i několik kilometrů. Jiné zdroje zase tvrdí, že tato bylinka dodává medvědí sílu.

Příroda zkrátka vždycky ví, jak na to. Tak ji pojďme poslouchat. 

 • Suroviny:

  Na pesto

  • 30 g medvědího česneku
  • hrst arašídů 

    - koupíte zde 

  • sůl a pepř podle chuti
  • 4 velké lžíce kvalitního olivového oleje
  • šťáva z půlky citrónu

  Na těstoviny

 • Postup:
  1. Medvědí česnek důkladně omyjeme a nasekáme.
  2. Do mixéru vložíme všechny ingredience a rozmixujeme do požadované konzistence. Pokud máte rádi pesto více tekuté, přidejte více oleje.
  3. Fenykl si nasekáme na proužky a jen zlehka orestujeme na pánvi s trochou oleje tak, aby byl měkký tak akorát na skus.
  4. Mezitím si připravíme těstoviny – do vroucí vody přidáme cizrnové těstoviny, které jsou hotové za cca 4 minuty.
  5. Pak vše promícháme a máme hotovo.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Vařený recept?:
  Ano
Kategorie: Veganské Naposledy změněno středa, 28. duben 2021

Autor:

Veronika Konečná

Jsem člověk, co se nerad škatulkuje, rád cestuje, poznává nové kultury a země skrze chuťové pohárky – a když už, tak intenzivně. Celý můj život se tak trochu točí kolem jídla. Absolvovala jsem dvou měsíční stáž na Filipínách, poté jsem se odstěhovala do Paříže, ale ta Asie, ta mě zase lákala. Na půl roku jsem odjela na Srí Lanku, abychom naučili místní vařit trochu více evropsky a oni na oplátku učili vařit nás více asijsky. Surfovala jsem, fotila, jedla, chodila bosá a rýže byl náš denní chleba. I proto tu ode mě budou objevovat (nejen) asijské fresh recepty s kupou oříšků, čerstvé zeleniny a hodně sezamu. Ale! Nejsem žádná kuchařka. Baví mě jíst, baví mě objevovat, baví mě experimentovat a sdílet s příteli rodinou a teď i s vámi.

Internetová stránka: https://www.veronikakonecna.cz/

Odebírat inspirace a novinky