Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Jednoduchý salát s pestem

Jednoduchý salát s pestem Doporučený

RAWMANIA
Recept
Miluju tyto lehké saláty, které jsou chuťovým zážitkem a přitom obsahují jen pár surovin.

Znáte ten pocit, kdy byste si chtěli dát něco fakt dobrýho a koukáte do ledničky na ty vaše zásoby zelených listů a ovoce a přijde vám, že to je to poslední, na co byste měli chuť? Ano, přiznám se, i já mám takové dny - proboha doufám, že nejsem jediná. I když miluju raw food, miluju léto, kdy je všeho kolem kupa, miluju taky italskou kuchyni a jejich těstoviny a omáčky. A zrovna na toto mi přišla chuť, ale jelikož si potrpím na kvalitu, tak když už mám něco vařit, neměla jsem zrovna žádné čerstvé semolinové těstoviny v záloze a podle zásob ve své lednici to stejně vypadalo, že nic jiného než "pouhý" salát nevytvořím.

jednoduchy salat s pestem

Ale aby to nebyl obyčejný salát (a já zrovna fakt neměla kreativní chvilku, abych vymýšlela nějakou super skvělou zálivku), zamíchala jsem do něj moje oblíbené bazalkové pesto. Dále jsem vše zasypala sušenými rajčaty a dovršila to hrstkou konopných semínek. Nic víc nebylo potřeba. Díky pestu jsem si vynahradila chuť na Itálii a zároveň spotřebovala tu kupu zeleně, co mi raší v ledničce. Takže pokud máte taky období, kdy se vám nechce nic vymýšlet, ale zároveň byste si dali něco nového, tohle bude recept pro vás :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 hrsti oblíbené zeleně - listový salát, polníček, špenát, italský salát atd.
  • 1 lžíce bazalkového pesta (nejlépe kvalitního a bez éček)
  • 1 lžička konopných semínek
  • 4-5 nakrájených sušených rajčat - podle chuti
 • Postup:
  1. Vše promícháme a podáváme buď samotné, nebo ke krekrům!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Saláty Naposledy změněno pátek, 23. červen 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"