Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Jednoduchý salát s pestem

Jednoduchý salát s pestem Doporučený

RAWMANIA
Recept
Miluju tyto lehké saláty, které jsou chuťovým zážitkem a přitom obsahují jen pár surovin.

Znáte ten pocit, kdy byste si chtěli dát něco fakt dobrýho a koukáte do ledničky na ty vaše zásoby zelených listů a ovoce a přijde vám, že to je to poslední, na co byste měli chuť? Ano, přiznám se, i já mám takové dny - proboha doufám, že nejsem jediná. I když miluju raw food, miluju léto, kdy je všeho kolem kupa, miluju taky italskou kuchyni a jejich těstoviny a omáčky. A zrovna na toto mi přišla chuť, ale jelikož si potrpím na kvalitu, tak když už mám něco vařit, neměla jsem zrovna žádné čerstvé semolinové těstoviny v záloze a podle zásob ve své lednici to stejně vypadalo, že nic jiného než "pouhý" salát nevytvořím.

jednoduchy salat s pestem

Ale aby to nebyl obyčejný salát (a já zrovna fakt neměla kreativní chvilku, abych vymýšlela nějakou super skvělou zálivku), zamíchala jsem do něj moje oblíbené bazalkové pesto. Dále jsem vše zasypala sušenými rajčaty a dovršila to hrstkou konopných semínek. Nic víc nebylo potřeba. Díky pestu jsem si vynahradila chuť na Itálii a zároveň spotřebovala tu kupu zeleně, co mi raší v ledničce. Takže pokud máte taky období, kdy se vám nechce nic vymýšlet, ale zároveň byste si dali něco nového, tohle bude recept pro vás :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 hrsti oblíbené zeleně - listový salát, polníček, špenát, italský salát atd.
  • 1 lžíce bazalkového pesta (nejlépe kvalitního a bez éček)
  • 1 lžička konopných semínek

    - koupíte zde 

  • 4-5 nakrájených sušených rajčat - podle chuti
 • Postup:
  1. Vše promícháme a podáváme buď samotné, nebo ke krekrům!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Saláty Naposledy změněno pátek, 23. červen 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky