Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Ovocný salát

Ovocný salát

RAWMANIA
Recept
Ovoce a nějaký ten zelený list.

Tento ovocný salát je perfektní! Měli jsme ho na oběd, zasytil a já byla naprosto spokojená jeho sladkou chutí jahod, manga a banánu. Bože, miluju tuhle sladkou kombinaci a nejraději bych ji jedla každý den!!

Salát je jako vždy rychlý a jednoduchý. Stačí vše nakrájet, naházet do misky, promíchat všechny chutě a je hotovo. Nehledě na živiny, které nám dá!

ovocny salat7

Mango podporuje zdraví sliznic, podporuje nervy a dodává sílu ve stresových situacích. Dodává vitamin B6, který z našeho těla mizí, když se objeví stres. Proto je vhodné tento vitamin doplňovat a podpořit naši psychiku i jinak než psychicky. Pomůže i při špatném usínání a chrání buňky před všelijakými škodlivinami a volnými radikály. Mango také podporuje funkci metabolismu a zrychluje látkovou přeměnu.

Jahody jsou perfektním pomocníkem pro očistu. Zbavují střeva jedovatých látek a odvodňují. Zmírňují trávicí potíže (plynatost, průjem) a posilují imunitní systém. Také příznivé působí na kosti, vlasy a kůži a povzbuzují činnost hormonů a štítné žlázy.

ovocny salat6

Banány působí preventivně proti vysokému krevnímu tlaku. Vysoce zasycují a přitom odvodňují tělo a snižují jeho váhu. Léčí zanícené žaludeční sliznice a pomáhají při poruchách spánku. Banány jsou bohaté na draslík, jehož nedostatek způsobuje nervozitu, únavu, poruchy trávení, svalové potíže nebo srdeční a další problémy. Banány nedávejte do ledničky! Utrpí tepelný šok a zničí činnost dozrávacích enzymů – akorát změknou a zhnědnou.

A hlávkový salát? Takový neškodný, křupavý, nevýrazný.. A přitom tolik zdravý! Má opravdu velké množství minerálních látek, kyselin a vitaminů. Zvlášť kyseliny listové, která podporuje trávení bílkovin v žaludku. Kyselina listová se NIČÍ tepelným zpracováním a dlouhodobým skladováním! Salát pomáhá při hubnutí, odvodňuje a váže na sebe škodlivé látky v těle. Také má protikřečové a bolest tišící účinky. Posiluje imunitní systém, srdce a výkonnost svalů. Zlepšuje soustředění a nervy.

ovocny salat9

Tento salát má přímo uklidňující protistresové účinky. Takže pokud jste měli špatný den nebo jste jen špatně vstali – tohle je pro vás ta nejlepší volba, jak se dostat zase na nohy a přinést tělu trochu toho optimismu :-)

 • Suroviny:

  2 menší porce

  • 2 banány
  • 500g jahod
  • 1 velké mango nebo pár plátků namočené sušeného manga
  • hlávkový salát – libovolné množství listů
 • Postup:
  1. Vše nakrájíme, smícháme, dochutíme mátovými lístky a s chutí se pustíme do toho!!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Saláty Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky