Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Malinová zmrzlina s bazalkou

Malinová zmrzlina s bazalkou Doporučený

RAWMANIA
Recept
V jednoduchosti je krása. A tento recept je tím nejlepším důkazem.

Začíná se oteplovat a jelikož se s teplejším počasím objevuje i nová energie a potřeba nasávat sluníčka do aleluja, mění se podle toho i můj jídelníček. A na co jiného byste tak mohli dostat chuť než na zmrzlinu. Nicméně mě přepadla chuť zrovna ve chvíli, kdy jsem toho doma dvakrát moc neměla a tak jsem musela trošku improvizovat, protože jsem chtěla vytvořit něco nového a chuťově odlišného. V mrazáku byly jen maliny a banán, takže v tu chvíli jsem s hlavními surovinami skončila a bylo třeba tedy vymyslet nějakou třešničku na závěr. A tak jsem otrhala keřík bazalky, co mi stál zvadle na okně. Očividně potřeboval přitáhnout mou pozornost, jelikož si žádal o trochu vody – přiznám se, že nejsem zrovna zodpovědný zahradník.

malinova zmrzlina s bazalkou2

Každopádně bazalka svou úlohu splnila a z obyčejné malinové zmrzliny vznikl gurmánský zážitek. A pokud nejste zvyklí používat bazalku i do sladkých receptů, doporučuji jich pár vyzkoušet, protože přeci nikdy není pozdě na něco nového. Na této zmrzlině nemáte co zkazit, tak doufám, že se do ní brzy pustíte, protože vážně stála za to. Až zase budu chtít někoho na kurzech ohromit, určitě ji do programu zařadím ♥

 • Suroviny:

  1 porce - ano, jen jedna

  • 250g mražených malin
  • 1 mražený banán
  • Hrst bazalky
  • 1 lžíce agáve nebo jiného sladidla
 • Postup:
  1. Mražené ovoce necháme chviličku v pokojové teplotě, aby povolilo a následně rozmixujeme v mixéru spolu s dalšími ingrediencemi. Bazalku můžete vložit až nakonec.
  2. Výkonnější mixéry zvládnou směs rozmixovat do dokonale krémové konzistence. U těch méně výkonných bych nechala zmražené ovoce více povolit, což sice způsobí to, že zmrzlina nebude tak tuhá, ale stále ji pak můžete dát zase na chviličku do mrazáku. Navíc, ve výsledku to na chuti nic nezmění.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno úterý, 28. březen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"