Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Malinová zmrzlina s bazalkou

Malinová zmrzlina s bazalkou Doporučený

RAWMANIA
Recept
V jednoduchosti je krása. A tento recept je tím nejlepším důkazem.

Začíná se oteplovat a jelikož se s teplejším počasím objevuje i nová energie a potřeba nasávat sluníčka do aleluja, mění se podle toho i můj jídelníček. A na co jiného byste tak mohli dostat chuť než na zmrzlinu. Nicméně mě přepadla chuť zrovna ve chvíli, kdy jsem toho doma dvakrát moc neměla a tak jsem musela trošku improvizovat, protože jsem chtěla vytvořit něco nového a chuťově odlišného. V mrazáku byly jen maliny a banán, takže v tu chvíli jsem s hlavními surovinami skončila a bylo třeba tedy vymyslet nějakou třešničku na závěr. A tak jsem otrhala keřík bazalky, co mi stál zvadle na okně. Očividně potřeboval přitáhnout mou pozornost, jelikož si žádal o trochu vody – přiznám se, že nejsem zrovna zodpovědný zahradník.

malinova zmrzlina s bazalkou2

Každopádně bazalka svou úlohu splnila a z obyčejné malinové zmrzliny vznikl gurmánský zážitek. A pokud nejste zvyklí používat bazalku i do sladkých receptů, doporučuji jich pár vyzkoušet, protože přeci nikdy není pozdě na něco nového. Na této zmrzlině nemáte co zkazit, tak doufám, že se do ní brzy pustíte, protože vážně stála za to. Až zase budu chtít někoho na kurzech ohromit, určitě ji do programu zařadím ♥

 • Suroviny:

  1 porce - ano, jen jedna

  • 250g mražených malin
  • 1 mražený banán
  • Hrst bazalky
  • 1 lžíce agáve nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Mražené ovoce necháme chviličku v pokojové teplotě, aby povolilo a následně rozmixujeme v mixéru spolu s dalšími ingrediencemi. Bazalku můžete vložit až nakonec.
  2. Výkonnější mixéry zvládnou směs rozmixovat do dokonale krémové konzistence. U těch méně výkonných bych nechala zmražené ovoce více povolit, což sice způsobí to, že zmrzlina nebude tak tuhá, ale stále ji pak můžete dát zase na chviličku do mrazáku. Navíc, ve výsledku to na chuti nic nezmění.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno úterý, 28. březen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky