Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čoko-arašídová zmrzlina

Čoko-arašídová zmrzlina Doporučený

RAWMANIA
Recept
Vaše nová letní závislost.

Raw zmrzliny mají jednu velkou výhodu – nemůžete na nich nic zkazit. Z každé jednoduché kombinace dostanete úžasné dílo, které se zařadí mezi vaše TOP10. Tak jo, přiznávám, že mezi mými TOP je už spousta a spousta takových receptů, ale syrová strava mě zkrátka nikdy nepřestane uchvacovat. Takže i tento recept mě uchvátil a já si troufám říct, že dostane i vás. Použila jsem sice klasické arašídy, ale můžete použít i nepražené nebo třeba úplně jiné oříšky. Mně ty tři lžičky pražených arašídů neublíží, takže jsem si dopřála. Doufám, že mi to odpustíte :)

coko arasidova zmrzlina2

Ale jak jsem říkala, zmrzlina bude skvělá i s jinými oříšky. Klidně můžete použít i oříšková másla nebo nepoužívat oříšky vůbec a užít si jen čokoládovou zmrzlinu. Taky by neškodilo přidat více kakaových bobů nebo zmrzlinu celou polít čokoládou a počkat až ztuhne. Užívejte si každého receptu a každého volného okamžiku s upřímnou radostí – hned vám bude více chutnat. A kdyby vám zmrzlina zbyla, stačí ji dát zase zmrazit a dát si ji později. Stále bude výborná :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 zmrzlé banány
  • 1 lžíce kakaa
  • 3 lžíce arašídů
  • kakaové boby na dozdobení
 • Postup:
  1. Pomocí nože oloupejte zmrzlé banány (vždy nechávejte zmrazit celé i se slupkou, mají pak krémovitější konzistenci), nakrájejte alespoň na tři části a dejte do mixéru spolu s kakaem a arašídy.
  2. Mixujte, dokud se všechny ingredience nespojí a nevznikne krémová zmrzlina.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno neděle, 1. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Frigomat Frigomat21.06.2017 23:12
Vypadá to skvěle - ďábelská kombinace! [url="https://www.frigomat.cz"]Frigomat
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat