Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čoko-arašídová zmrzlina

Čoko-arašídová zmrzlina Doporučený

RAWMANIA
Recept
Vaše nová letní závislost.

Raw zmrzliny mají jednu velkou výhodu – nemůžete na nich nic zkazit. Z každé jednoduché kombinace dostanete úžasné dílo, které se zařadí mezi vaše TOP10. Tak jo, přiznávám, že mezi mými TOP je už spousta a spousta takových receptů, ale syrová strava mě zkrátka nikdy nepřestane uchvacovat. Takže i tento recept mě uchvátil a já si troufám říct, že dostane i vás. Použila jsem sice klasické arašídy, ale můžete použít i nepražené nebo třeba úplně jiné oříšky. Mně ty tři lžičky pražených arašídů neublíží, takže jsem si dopřála. Doufám, že mi to odpustíte :)

coko arasidova zmrzlina2

Ale jak jsem říkala, zmrzlina bude skvělá i s jinými oříšky. Klidně můžete použít i oříšková másla nebo nepoužívat oříšky vůbec a užít si jen čokoládovou zmrzlinu. Taky by neškodilo přidat více kakaových bobů nebo zmrzlinu celou polít čokoládou a počkat až ztuhne. Užívejte si každého receptu a každého volného okamžiku s upřímnou radostí – hned vám bude více chutnat. A kdyby vám zmrzlina zbyla, stačí ji dát zase zmrazit a dát si ji později. Stále bude výborná :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 zmrzlé banány
  • 1 lžíce kakaa

    - koupíte zde 

  • 3 lžíce arašídů
  • kakaové boby na dozdobení

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Pomocí nože oloupejte zmrzlé banány (vždy nechávejte zmrazit celé i se slupkou, mají pak krémovitější konzistenci), nakrájejte alespoň na tři části a dejte do mixéru spolu s kakaem a arašídy.
  2. Mixujte, dokud se všechny ingredience nespojí a nevznikne krémová zmrzlina.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno neděle, 1. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Frigomat Frigomat21.06.2017 23:12
Vypadá to skvěle - ďábelská kombinace! [url="https://www.frigomat.cz"]Frigomat
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky