Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Ovocný chia pudink

Ovocný chia pudink

RAWMANIA
Recept
Jednoduchý pudink s ovocem a mandlovým mlékem.

Chia pudinky jsou pro mě momentálně ideální letní záležitostí. Jsou jednoduché a rychlé, dají se krásně nakombinovat s jakýmkoliv sezónním ovocem a hlavně zasytí a dostatečně hydratují. A když máte čas, můžete si s nimi hrát do aleluja a tvořit si tak super cool letní recepty, které jsou přímo k nakousnutí. Sice vám k tomuto receptu dodám nějaké ingredience, ale spíš recept slouží jako inspirace k tomu, abyste věděli co s nesnězeným ovocem. Já takto spotřebovala černý rybíz z babiččiny zahrádky :)

 ovocny chia pudink2

Přiznám se, že sice fotka i celé rozvržení vypadají skvěle, ale jelikož mi pak zbylo trochu od každého ovoce a bylo třeba dojíst pár zbytků, tak jsem s jídlem po nafocení udělala ještě menší změnu. Pudink jsem "vylila" do jedné mísy, promíchala s dalším ovocem, přidala bezlepkové musli, které bylo třeba dojíst a takto se ládovala nezvhledně vypadající ovocnou miskou s chia semínky. Nicméně, pokud bych recept nafotila takto nebo ho tímto způsobem někomu naservírovala, tak by to nikoho neuchvátilo. Proč to ale píšu. Někdy se nám vážně nechce dělat nějaké velké veledílo, takže pokud si chcete tento recept opravdu vyrobit a nemáte zrovna kretivní náladičku, nemusíte ho nějak převratně zdobit. Pořád je to jídlo, tak si ho užijte podle svých představ :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 250ml mandlového mléka - recept zde
  • 4-5 lžic chia semínek

    - koupíte zde 

  • 1 lžíce agáve

    - koupíte zde 

  • 1 šálek černého rybízu
  • 1 banán
  • banán, maliny, borůvky na ozdobu
 • Postup:
  1. Do mandlového mléka dáme asi 4 lžíce chia semínek a promícháme. Pokud by se vám zdálo, že je v pudinku stále moc mléka, přidejte další lžíci chia semínek a v průběhu 10 min vše pečlivě promíchávejte, dokud chia nevsáknou veškeré mléko. Nebo můžete nechat pudink nabobtnat přes noc.
  2. Až bude pudink hotový, oslaďte ho a připravte se na ovocnou vrstvu.
  3. Očištěný černý rybíz rozmixujeme s banánem na kaši a nalijeme na spodní část misky či sklenice.
  4. Následně nalijeme pudink a nakonec ozdobíme ovocem.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno úterý, 11. červenec 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky