Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Ovocný chia pudink

Ovocný chia pudink

RAWMANIA
Recept
Jednoduchý pudink s ovocem a mandlovým mlékem.

Chia pudinky jsou pro mě momentálně ideální letní záležitostí. Jsou jednoduché a rychlé, dají se krásně nakombinovat s jakýmkoliv sezónním ovocem a hlavně zasytí a dostatečně hydratují. A když máte čas, můžete si s nimi hrát do aleluja a tvořit si tak super cool letní recepty, které jsou přímo k nakousnutí. Sice vám k tomuto receptu dodám nějaké ingredience, ale spíš recept slouží jako inspirace k tomu, abyste věděli co s nesnězeným ovocem. Já takto spotřebovala černý rybíz z babiččiny zahrádky :)

 ovocny chia pudink2

Přiznám se, že sice fotka i celé rozvržení vypadají skvěle, ale jelikož mi pak zbylo trochu od každého ovoce a bylo třeba dojíst pár zbytků, tak jsem s jídlem po nafocení udělala ještě menší změnu. Pudink jsem "vylila" do jedné mísy, promíchala s dalším ovocem, přidala bezlepkové musli, které bylo třeba dojíst a takto se ládovala nezvhledně vypadající ovocnou miskou s chia semínky. Nicméně, pokud bych recept nafotila takto nebo ho tímto způsobem někomu naservírovala, tak by to nikoho neuchvátilo. Proč to ale píšu. Někdy se nám vážně nechce dělat nějaké velké veledílo, takže pokud si chcete tento recept opravdu vyrobit a nemáte zrovna kretivní náladičku, nemusíte ho nějak převratně zdobit. Pořád je to jídlo, tak si ho užijte podle svých představ :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 250ml mandlového mléka - recept zde
  • 4-5 lžic chia semínek
  • 1 lžíce agáve
  • 1 šálek černého rybízu
  • 1 banán
  • banán, maliny, borůvky na ozdobu
 • Postup:
  1. Do mandlového mléka dáme asi 4 lžíce chia semínek a promícháme. Pokud by se vám zdálo, že je v pudinku stále moc mléka, přidejte další lžíci chia semínek a v průběhu 10 min vše pečlivě promíchávejte, dokud chia nevsáknou veškeré mléko. Nebo můžete nechat pudink nabobtnat přes noc.
  2. Až bude pudink hotový, oslaďte ho a připravte se na ovocnou vrstvu.
  3. Očištěný černý rybíz rozmixujeme s banánem na kaši a nalijeme na spodní část misky či sklenice.
  4. Následně nalijeme pudink a nakonec ozdobíme ovocem.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno úterý, 11. červenec 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"