Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Broskvová smoothie bowl

Broskvová smoothie bowl

RAWMANIA
Recept
A je tu další miska plná ovoce, tentokrát jsou hlavní ingrediencí zmražené broskve.

V těchto letních dnech se tyto studené smoothie bowls opravdu vyplatí, protože skvěle osvěží a dodají tělu ovoce, které v létě potřebuje. Buď si tedy můžete z této smoothie misky udělat přímo zmrzlinu a ozdobit ji ovocem, nebo ke zmraženému ovoci přidat trochu rostlinného mléka jako jsem to udělala já. K jiným kombinacím doporučuji vyzkoušet třeba různé džusy (například mražené mango bych zředila pomerančovým džusem atd.). Vzniknou vám tak nejen nové kombinace, ale i konzistence, která je tak akorát.

broskvova smoothie bowl1

Doufám, že si užíváte sluníčka, léta, sezónního ovoce a zeleniny, vody a všech letních radovánek! :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 broskve - nakrájené, mražené
  • 1 banán - nakrájený, mražený
  • 1 lžička mesquitu
  • 130ml kešu mléka - recept zde
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohromady a zdobíme čerstvými broskvemi :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno středa, 28. červen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"