Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Proteinová kaše

Proteinová kaše

RAWMANIA
Recept
Pro milovníky vanilkových proteinů :)

Občas cítím, že potřebuji něco dodat. A to zrovna v době, kdy přece jen dávám tělu fyzicky více zabrat. Takže když pak přijde na jídlo, dopřávám si mnohem sytější porce. Tato kaše je jednou ze dvou proteinových jídel, které si ráda připravuji. Buď si udělám vanilkové proteinové smoothie, nebo nepřidávám tolik vody a vytvořím tuto kaši, kterou pak zdobím ovocem a jinými superpotravinami. Zkrátka vším, co mi přijde pod ruku. Občas přisypu i bezlepkové ovesné vločky nebo naklíčená semínka.

proteinova kase

Vanilkový protein, který používám (odkaz v receptu), obsahuje pouze rostlinné složky a je v bio a raw kvalitě, takže se nemusíte bát, že byste tělu dodávali něco chemicky vytvořeného. Mám ho ráda i díky jeho plné vanilkové chuti, která receptům přece jen dodává větší šmrnc. Používám ho hlavně do smoothies nebo i proteinových kuliček. Tak ať chutná!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 banány - můžou být i zmrzlé
  • 1 lžíce vanilkového proteinu
  • 1 lžička chia semínek
  • pár lžiček rostlinného mléka - podle potřeby
  • špetka vanilkového prášku
  • ovoce na ozdobení
 • Postup:
  1. Banány, protein, chia, trochu mléka a vanilkový prášek rozmixujeme dohromady a nalijeme do misky.
  2. Zdobíme ovocem a podáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 22. červen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Michelle Michelle01.11.2018 13:47
Dobrý den,
Promiňte, ale když čtu ty vaše raw recepty a hodíte do toho mix protein, který je vlastně zpracovaný, tudíž nemůže být "raw" a ještě k tomu je to americký produkt, tj. není ani z lokálních zdrojů, tak nemám úplně důvěru k vašim web-stránkám...jestli chcete být raw, tak jeďte na domácích čerstvých potravinách a nevozte ze zahraničí ty, které jsou zpracované a mají nějakou dobu trvanlivosti, tudíž nejsou raw...
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat