Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Jahoda-pomeranč

Jahoda-pomeranč

RAWMANIA
Recept
…a nejen to!

Mám ráda tyto ovocné šťávy s vůní jahod a kyselostí citrusů. Jakoby říkaly: „Léto je tady!“ a zároveň dodávaly energii na všechny letní aktivity, na které se tak těšíme. Jsou zdravé, svěží a pomáhají nám udržet váhu a být fit po celou dobu :-)

jahoda pomeranc mrkev6

Nehledě na to, že kombinace mrkve, nějaké té zeleně, pomeranče a jahod je tak dokonalá, že jí budete chtít pít litry. A pokud máte těchto surovin doma opravdu hodně, proč ne. Když chce vaše tělo ovoce, pořádně mu dopřejte.

jahoda pomeranc mrkev8

Na nic nečekejte a tuto kombinaci vyzkoušejte hned, jak budete mít doma všechny suroviny!

jahoda pomeranc mrkev10

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 mrkve
  • 2 hrsti jahod
  • hrst polníčku – nebo jiné zeleně
  • 2 pomeranče
 • Postup:
  1. Vše odšťavníme a podáváme.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"