Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čokoládoví hříbečci s moruší

Čokoládoví hříbečci s moruší

RAWMANIA
Recept
Sušené moruše a pohankovo-čokoládová lázeň! 

Opět jsem měla tvořivý večer. Tuze tvořivý, musím říct! Občas se mě lidé ptají, kde na ty nápady chodím. Většinou odpovídám, že jsou to jen náhody, kdy potřebuji napravit něco, co se mi nepovedlo. A zrovna tito povedení hříbečci jsou krásným příkladem toho, jak napravit nenapravitelné! :-)

iswari hribky5

Má představa byla zcela jiná, ale někdy je lepší neočekávat a nechat věci plavat. Člověk je pak méně zklamaný. Každopádně, z mé představy čokoládových muffinů nakonec vznikla čokoládová koule těsta, kterou jsme nechali ztuhnout (Tomův nápad) ve formičce od muffinů naplněnou čokoládou. Ano, je to možná neprofesionální a bláznivý nápad, ale jsou pěkné, roztomilé a velmi chutné! Mě se líbí a to je přece to hlavní! :-)

iswari hribky6

Opět jsme využili produktů značky ISWARI, kde vždy můžeme počítat s vysokou kvalitou. Tato značka se zaměřuje hlavně na výrobu a dodání BIO superpotravin na náš trh a my jsme s nimi vždy velmi spokojeni! :-) Více o vzniku a cílech této společnosti se dočtete zde.

iswari hribky8

Tentokrát jsme vyzkoušeli sušené moruše, naklíčenou sušenou pohanku (ze které připravuji raw pohankovou mouku) a kakaové boby v kokosovém cukru (což je naprostá delikatesa a všem ji doporučuji!!).  Všechny suroviny dohromady spolu s kakaem, raw čokoládou, oříšky a datlemi tvoří výbornou směs chutí a vůní, které nedostanete z žádného pečeného dezertu. Tuto mňamku můžete očekávat jen od syrových surovin.

iswari college

Tak už dost povídání! Myslím, že se máte na co těšit. S tímto receptem je zábava a i přes jeho zvláštní (a podle mě roztomilý) vzhled, je celá příprava jednoduchá a rychlá. Užijte si hříbky a ozdobte si jimi kuchyň – jsou výborné! :-) A pozor na boby v kokosovém cukru - jsou pořádně návykové!

 • Suroviny:

  3-5 hříbečků

  • 1 šálek naklíčené pohanky
  • půl šálku vlašských oříšků
  • 3 lžíce raw kakaa
  • 1 a půl šálku datlí
  • půl šálku sušených moruší
  • hrst drcených kakaových bobů
  • raw čokoláda – recept zde (použijte dvakrát větší množství)
 • Postup:
  1. Pohanku, vlašáky a kakao rozmixujeme na mouku. Do ní pak přidáme trochu kakaových bobů a sušené moruše.
  2. Datle rozmixujeme s trochou vody na kaši a přidáme je k mouce.
  3. Vytvoříme těsto, které rozdělíme na čtyři nebo pět částí. Mezitím si připravíme čokoládu podle receptu.
  4. Vytvoříme z těsta koule a připravíme si silikonové formičky na muffiny (nebo použijte jiné formičky s uzavřeným dnem).
  5. Do formiček nalijeme čokoládu (do poloviny) a vložíme do ní kouli těsta. Tak to uděláme se všemi a dáme ztuhnout do lednice nebo mrazáku.
  6. Nakonec vyklepneme, ozdobíme morušemi nebo kakaovými boby a užíváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zákusky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"