Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čokoládoví hříbečci s moruší

Čokoládoví hříbečci s moruší

RAWMANIA
Recept
Sušené moruše a pohankovo-čokoládová lázeň! 

Opět jsem měla tvořivý večer. Tuze tvořivý, musím říct! Občas se mě lidé ptají, kde na ty nápady chodím. Většinou odpovídám, že jsou to jen náhody, kdy potřebuji napravit něco, co se mi nepovedlo. A zrovna tito povedení hříbečci jsou krásným příkladem toho, jak napravit nenapravitelné! :-)

iswari hribky5

Má představa byla zcela jiná, ale někdy je lepší neočekávat a nechat věci plavat. Člověk je pak méně zklamaný. Každopádně, z mé představy čokoládových muffinů nakonec vznikla čokoládová koule těsta, kterou jsme nechali ztuhnout (Tomův nápad) ve formičce od muffinů naplněnou čokoládou. Ano, je to možná neprofesionální a bláznivý nápad, ale jsou pěkné, roztomilé a velmi chutné! Mě se líbí a to je přece to hlavní! :-)

iswari hribky6

Opět jsme využili produktů značky ISWARI, kde vždy můžeme počítat s vysokou kvalitou. Tato značka se zaměřuje hlavně na výrobu a dodání BIO superpotravin na náš trh a my jsme s nimi vždy velmi spokojeni! :-) Více o vzniku a cílech této společnosti se dočtete zde.

iswari hribky8

Tentokrát jsme vyzkoušeli sušené moruše, naklíčenou sušenou pohanku (ze které připravuji raw pohankovou mouku) a kakaové boby v kokosovém cukru (což je naprostá delikatesa a všem ji doporučuji!!).  Všechny suroviny dohromady spolu s kakaem, raw čokoládou, oříšky a datlemi tvoří výbornou směs chutí a vůní, které nedostanete z žádného pečeného dezertu. Tuto mňamku můžete očekávat jen od syrových surovin.

iswari college

Tak už dost povídání! Myslím, že se máte na co těšit. S tímto receptem je zábava a i přes jeho zvláštní (a podle mě roztomilý) vzhled, je celá příprava jednoduchá a rychlá. Užijte si hříbky a ozdobte si jimi kuchyň – jsou výborné! :-) A pozor na boby v kokosovém cukru - jsou pořádně návykové!

 • Suroviny:

  3-5 hříbečků

  • 1 šálek naklíčené pohanky
  • půl šálku vlašských oříšků
  • 3 lžíce raw kakaa

    - koupíte zde 

  • 1 a půl šálku datlí
  • půl šálku sušených moruší

    - koupíte zde 

  • hrst drcených kakaových bobů

    - koupíte zde 

  • raw čokoláda – recept zde (použijte dvakrát větší množství)
 • Postup:
  1. Pohanku, vlašáky a kakao rozmixujeme na mouku. Do ní pak přidáme trochu kakaových bobů a sušené moruše.
  2. Datle rozmixujeme s trochou vody na kaši a přidáme je k mouce.
  3. Vytvoříme těsto, které rozdělíme na čtyři nebo pět částí. Mezitím si připravíme čokoládu podle receptu.
  4. Vytvoříme z těsta koule a připravíme si silikonové formičky na muffiny (nebo použijte jiné formičky s uzavřeným dnem).
  5. Do formiček nalijeme čokoládu (do poloviny) a vložíme do ní kouli těsta. Tak to uděláme se všemi a dáme ztuhnout do lednice nebo mrazáku.
  6. Nakonec vyklepneme, ozdobíme morušemi nebo kakaovými boby a užíváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Zákusky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky