Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Banánové ledňáčky

Banánové ledňáčky Doporučený

RAWMANIA
Recept
A Magnum se může jít zahrabat!

Tento recept jsem měla v plánu tak dva roky zpátky. Ale jelikož je s ním přeci jen trošku práce, neustále jsem ho odkládala. Nicméně přišel čas přestat tento recept nosit stále v hlavě a jsem ráda, že už je konečně venku a můžu se s vámi o něj podělit. Podle recenzí od mých odborných ochutnávačů je tato banánová zmrzka obalená v čokoládě naprosto perfektní záležitost!

bananovy lednacek

Určitě vám hodně pomůžou formičky na ledňáčky, které vám usnadní celý proces. Pokud byste je ale neměli, využila bych na vašem místě skleničky nebo jiné plastové formy. V případě, že by se vám nechtělo ani vymýšlet, z čeho doma vymyslet formičku, udělala bych klasickou banánovou zmrzku, posypala ji mandlemi a polila velkou porcí čokolády. Místo nasekaných mandlí můžete určitě použít i jiné ořechy jako jsou kešu, pekanové, pistácie nebo třeba sušené ovoce jako kousky sušeného banánu, lyofilizované maliny apod. Tak se pusťte do tvoření, ať si tyto ledňáky můžete naplno užít :)

 • Suroviny:

  6 ledňáčků

 • Postup:
  1. Uděláme podle receptu banánovou zmrzlinu, následně ji promícháme s kakaovými boby a dáme do formiček. Necháme na pár hodin ještě jednou pořádně ztuhnout a mezitím si nasekáme mandle na kousky a vytvoříme čokoládu.
  2. Ztuhlé ledňáčky zlehka polijeme první vrstvou čokolády a posypeme nasekanými mandlemi. Čokoláda mezitím začne sama tuhnout. Jakmile bude alespoň trochu tuhá a mandle na ní budou držet, poléváme jí ledňáčky znovu, tentokrát naposled.
  3. Nakonec zmrzlinky necháme v mrazáku pořádně ztuhnout a pak už jen vychutnáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno neděle, 14. říjen 2018
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky