Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Banánové ledňáčky

Banánové ledňáčky Doporučený

RAWMANIA
Recept
A Magnum se může jít zahrabat!

Tento recept jsem měla v plánu tak dva roky zpátky. Ale jelikož je s ním přeci jen trošku práce, neustále jsem ho odkládala. Nicméně přišel čas přestat tento recept nosit stále v hlavě a jsem ráda, že už je konečně venku a můžu se s vámi o něj podělit. Podle recenzí od mých odborných ochutnávačů je tato banánová zmrzka obalená v čokoládě naprosto perfektní záležitost!

bananovy lednacek

Určitě vám hodně pomůžou formičky na ledňáčky, které vám usnadní celý proces. Pokud byste je ale neměli, využila bych na vašem místě skleničky nebo jiné plastové formy. V případě, že by se vám nechtělo ani vymýšlet, z čeho doma vymyslet formičku, udělala bych klasickou banánovou zmrzku, posypala ji mandlemi a polila velkou porcí čokolády. Místo nasekaných mandlí můžete určitě použít i jiné ořechy jako jsou kešu, pekanové, pistácie nebo třeba sušené ovoce jako kousky sušeného banánu, lyofilizované maliny apod. Tak se pusťte do tvoření, ať si tyto ledňáky můžete naplno užít :)

 • Suroviny:

  6 ledňáčků

 • Postup:
  1. Uděláme podle receptu banánovou zmrzlinu, následně ji promícháme s kakaovými boby a dáme do formiček. Necháme na pár hodin ještě jednou pořádně ztuhnout a mezitím si nasekáme mandle na kousky a vytvoříme čokoládu.
  2. Ztuhlé ledňáčky zlehka polijeme první vrstvou čokolády a posypeme nasekanými mandlemi. Čokoláda mezitím začne sama tuhnout. Jakmile bude alespoň trochu tuhá a mandle na ní budou držet, poléváme jí ledňáčky znovu, tentokrát naposled.
  3. Nakonec zmrzlinky necháme v mrazáku pořádně ztuhnout a pak už jen vychutnáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno neděle, 14. říjen 2018
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"