Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Banánové latte

Banánové latte Doporučený

RAWMANIA
Recept
Sexy ranní nápoj, který vás pořádně nakopne.

Dopředu oznamuji, že recept opravdu obsahuje malý šálek espressa. Což je ingredience, která správně nepatří do raw food, nicméně já chuť dokonalé kávy miluji a když ji někdo umí, ráda si ji dopřeji. Takže jsem si ji dopřála i včerejší sluneční ráno a protože jsem se nebyla schopná rozhodnout, jestli mám chuť na smoothie nebo na kávu, smíchala jsem vše dohromady. A bylo to dokonalé.

bananove latte2

Po ránu vás to naprosto nakopne nejen svou úžasnou chutí a taky odzbrojujícím vzhledem, ale skoro všechny ingredience mají své povzbudivé účinky, které se ráno víc než hodí. Nápoj si vypijte buď doma, nebo vezměte s sebou do práce a hlavně nezapomeňte vnitřní stranu sklenice dostatečně dozdobit čokoládou. A pokud byste chtěli mít ještě více smetanový nádech, doporučuji do nápoje přidat 1 lžičku kešu másla. Věřte mi, že vám tento výtvor budou všichni pořádně závidět a pokud si tento nápoj den před tím naplánujete, hned se vám bude lépe vstávat :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 banány
  • čerstvě udělané espresso
  • půl šálku silného mandlového mléka
  • čtvrt lžičky vanilkového prášku
  • čtvrt lžičky skořice
  • čokoláda na dozdobení - recept zde
 • Postup:
  1. Vše kromě čokolády rozmixujeme dohladka.
  2. Vytvoříme čokoládu podle receptu a trochu nakapeme na dno hrníčku.
  3. Následně čokoládou ozdobíme vnitřní strany hrníčku a pomalu naléváme nápoj.
  4. Nakonec dozdobíme čokoládou, můžeme ještě posypat skořicí a vanilkovým práškem a vychutnáváme.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno úterý, 4. duben 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"