Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Banánové latte

Banánové latte Doporučený

RAWMANIA
Recept
Sexy ranní nápoj, který vás pořádně nakopne.

Dopředu oznamuji, že recept opravdu obsahuje malý šálek espressa. Což je ingredience, která správně nepatří do raw food, nicméně já chuť dokonalé kávy miluji a když ji někdo umí, ráda si ji dopřeji. Takže jsem si ji dopřála i včerejší sluneční ráno a protože jsem se nebyla schopná rozhodnout, jestli mám chuť na smoothie nebo na kávu, smíchala jsem vše dohromady. A bylo to dokonalé.

bananove latte2

Po ránu vás to naprosto nakopne nejen svou úžasnou chutí a taky odzbrojujícím vzhledem, ale skoro všechny ingredience mají své povzbudivé účinky, které se ráno víc než hodí. Nápoj si vypijte buď doma, nebo vezměte s sebou do práce a hlavně nezapomeňte vnitřní stranu sklenice dostatečně dozdobit čokoládou. A pokud byste chtěli mít ještě více smetanový nádech, doporučuji do nápoje přidat 1 lžičku kešu másla. Věřte mi, že vám tento výtvor budou všichni pořádně závidět a pokud si tento nápoj den před tím naplánujete, hned se vám bude lépe vstávat :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 banány
  • čerstvě udělané espresso
  • půl šálku silného mandlového mléka
  • čtvrt lžičky vanilkového prášku
  • čtvrt lžičky skořice
  • čokoláda na dozdobení - recept zde
 • Postup:
  1. Vše kromě čokolády rozmixujeme dohladka.
  2. Vytvoříme čokoládu podle receptu a trochu nakapeme na dno hrníčku.
  3. Následně čokoládou ozdobíme vnitřní strany hrníčku a pomalu naléváme nápoj.
  4. Nakonec dozdobíme čokoládou, můžeme ještě posypat skořicí a vanilkovým práškem a vychutnáváme.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno úterý, 4. duben 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky