Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Melounová zmrzlina

Melounová zmrzlina Doporučený

RAWMANIA
Recept
Můj favorit mezi letními zrmzlinami!

K létu prostě zmrzlina patří a já ráda zkouším nové příchutě a kombinace. Nečekejte v tomto receptu velký počet surovin, svoje recepty čím dál víc zjednodušuji a tato zmrzka z jedné suroviny to dosvědčuje. Vodní meloun by se navíc ani neměl správně s ničím kombinovat jelikož z hlediska trávení odvádí nejlepší práci zcela sám. Proto ho nechte pracovat a zbytečně tělo nezatěžujte melounovými kombinacemi. Každopádně jak je meloun osvěžující v čerstvém stavu, je stejně skvělý i v tom zmrzlém. Navíc po rozmixování chytne krásnou zmrzlinovou konzistenci a ve výsledku je melounová zmrzka chuťově jemná a sladká tak akorát :)

melounova zmrzlina2 

Doporučuji ale meloun vypeckovat, díky tomu získáte krásně růžovou melounovou zmrzlinu bez černých nerozmixovaných semínek, které by třeba mohly ovlivnit i chuť zmrzliny. Sice je to trošku práce, ale za výsledek to opravdu stojí. Nechte si chutnat!

 • Suroviny:

  1 porce

  • Dužina z půlky středního melounu - zmrzlá a vypeckovaná
 • Postup:
  1. Nakrájíme půlku melounu na trojúhelníčky a vypeckujeme. Meloun krájejte na malé kousky, což pomůže snažšímu vypeckování a jednoduššímu mixování.
  2. Melounové kousky dejte zmrazit a před rozmixovaním je nechcte lehce povolit v pokojové teplotě.
  3. Mixujeme do hladka a podáváme :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno neděle, 14. říjen 2018

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Související položky (podle značky)