Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Melounová zmrzlina

Melounová zmrzlina Doporučený

RAWMANIA
Recept
Můj favorit mezi letními zrmzlinami!

K létu prostě zmrzlina patří a já ráda zkouším nové příchutě a kombinace. Nečekejte v tomto receptu velký počet surovin, svoje recepty čím dál víc zjednodušuji a tato zmrzka z jedné suroviny to dosvědčuje. Vodní meloun by se navíc ani neměl správně s ničím kombinovat jelikož z hlediska trávení odvádí nejlepší práci zcela sám. Proto ho nechte pracovat a zbytečně tělo nezatěžujte melounovými kombinacemi. Každopádně jak je meloun osvěžující v čerstvém stavu, je stejně skvělý i v tom zmrzlém. Navíc po rozmixování chytne krásnou zmrzlinovou konzistenci a ve výsledku je melounová zmrzka chuťově jemná a sladká tak akorát :)

melounova zmrzlina2 

Doporučuji ale meloun vypeckovat, díky tomu získáte krásně růžovou melounovou zmrzlinu bez černých nerozmixovaných semínek, které by třeba mohly ovlivnit i chuť zmrzliny. Sice je to trošku práce, ale za výsledek to opravdu stojí. Nechte si chutnat!

 • Suroviny:

  1 porce

  • Dužina z půlky středního melounu - zmrzlá a vypeckovaná
 • Postup:
  1. Nakrájíme půlku melounu na trojúhelníčky a vypeckujeme. Meloun krájejte na malé kousky, což pomůže snažšímu vypeckování a jednoduššímu mixování.
  2. Melounové kousky dejte zmrazit a před rozmixovaním je nechcte lehce povolit v pokojové teplotě.
  3. Mixujeme do hladka a podáváme :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Zmrzliny Naposledy změněno neděle, 14. říjen 2018

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Související položky (podle značky)

Odebírat inspirace a novinky