Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Rychlé těstoviny s pestem a polníčkem

Rychlé těstoviny s pestem a polníčkem Doporučený

RAWMANIA
Recept
Stačí posypat sušenými rajčaty a rychlý oběd je hotový.

Italská kuchyně byla vždycky moje. Neříkám, že tohle je nějaký specifický italský recept, ale kombinace sušených rajčat, pesta a těstovin přeci jen patří Itálii. A já jejich kuchyni miluju. Bazalkové a rajčatové pesto mám vždy po ruce a používám je do těstovin, polévek nebo salátů. Jen je důležité kupovat to kvalitní. Určitě se koukněte na složení a rozhodně nekupujte pesto s éčky, umělými aromaty nebo dalšími šílenostmi. Dobrá a kvalitní pesta najdete třeba ve Sklizenu nebo v různých farmářských obchůdcích, kterých už je všude taky mnoho. Většina obsahuje trochu sýra Grana Padano, ale mně osobně nevadí. Je ale mnoho pest, které obsahují pouze bazalku, olivový olej, sůl a oříšky. Je důležité, abyste si našly to svoje a byly tak se svými výtvory opravdu spokojení. Všechno jde :) 

testoviny s polnickem a pestem vegan1

Samozřejmě i těstoviny kupujte kvalitní. Ve výsledku se to velmi projeví. Pokud vám nevadí lepek, dbejte na to, aby byly 100% ze semoliny. Jen díky tomu budou dokonalé, pokud je tedy uvaříte správně al dente. Když byste chtěli bezlepkové, můžete použít kukuřičné nebo z quinoi, bílé či hnědé rýže apod. Dnes už jich na trhu najdete opravdu hodně. A jestli si chcete tyto těstoviny udělat v raw verzi, stačí těstoviny nahradit cuketovými nebo mrkvovými špagetkami.
Ať chtuná!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 150g těstovin (kupuji ve farmářských obchůdcích nebo u Marks&Spencer)
  • velká hrst polníčku
  • 1 lžíce bazalkového pesta
  • 6 sušených rajčat
 • Postup:
  1. Uvaříme těstoviny podle návodu, dokud nejsou al dente (na skus).
  2. Mezitím si nakrájíme sušená rajčata.
  3. Těstoviny přeceďte a vhoďte do mísy. Přidejte pesto a promíchejte.
  4. Nakonec přidejte i polníček a ještě jednou vše promíchejte.
  5. Před podáváním posypte sušenými rajčaty a můžete se do toho pustit.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

 • Vařený recept?:
  Ano
Kategorie: Hlavní jídla Naposledy změněno pondělí, 9. říjen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Mon Mon11.10.2017 13:23
A když přidáte opražená piniová semínka tak to bude dokonalé ( místo polníčku je dobrá i rucola ) ;-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat