Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Rychlé těstoviny s pestem a polníčkem

Rychlé těstoviny s pestem a polníčkem Doporučený

RAWMANIA
Recept
Stačí posypat sušenými rajčaty a rychlý oběd je hotový.

Italská kuchyně byla vždycky moje. Neříkám, že tohle je nějaký specifický italský recept, ale kombinace sušených rajčat, pesta a těstovin přeci jen patří Itálii. A já jejich kuchyni miluju. Bazalkové a rajčatové pesto mám vždy po ruce a používám je do těstovin, polévek nebo salátů. Jen je důležité kupovat to kvalitní. Určitě se koukněte na složení a rozhodně nekupujte pesto s éčky, umělými aromaty nebo dalšími šílenostmi. Dobrá a kvalitní pesta najdete třeba ve Sklizenu nebo v různých farmářských obchůdcích, kterých už je všude taky mnoho. Většina obsahuje trochu sýra Grana Padano, ale mně osobně nevadí. Je ale mnoho pest, které obsahují pouze bazalku, olivový olej, sůl a oříšky. Je důležité, abyste si našly to svoje a byly tak se svými výtvory opravdu spokojení. Všechno jde :) 

testoviny s polnickem a pestem vegan1

Samozřejmě i těstoviny kupujte kvalitní. Ve výsledku se to velmi projeví. Pokud vám nevadí lepek, dbejte na to, aby byly 100% ze semoliny. Jen díky tomu budou dokonalé, pokud je tedy uvaříte správně al dente. Když byste chtěli bezlepkové, můžete použít kukuřičné nebo z quinoi, bílé či hnědé rýže apod. Dnes už jich na trhu najdete opravdu hodně. A jestli si chcete tyto těstoviny udělat v raw verzi, stačí těstoviny nahradit cuketovými nebo mrkvovými špagetkami.
Ať chtuná!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 150g těstovin (kupuji ve farmářských obchůdcích nebo u Marks&Spencer)
  • velká hrst polníčku
  • 1 lžíce bazalkového pesta
  • 6 sušených rajčat
 • Postup:
  1. Uvaříme těstoviny podle návodu, dokud nejsou al dente (na skus).
  2. Mezitím si nakrájíme sušená rajčata.
  3. Těstoviny přeceďte a vhoďte do mísy. Přidejte pesto a promíchejte.
  4. Nakonec přidejte i polníček a ještě jednou vše promíchejte.
  5. Před podáváním posypte sušenými rajčaty a můžete se do toho pustit.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Vařený recept?:
  Ano
Kategorie: Hlavní jídla Naposledy změněno pondělí, 9. říjen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Mon Mon11.10.2017 13:23
A když přidáte opražená piniová semínka tak to bude dokonalé ( místo polníčku je dobrá i rucola ) ;-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky