Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Rajská s knedlíkem

Rajská s knedlíkem Doporučený

RAWMANIA
Recept
Možná se budete divit, jak dobré je tohle jídlo!

Vždycky jsem se bála toho, že mi nepůjde natolik napodobit chuť těchto omáček s knedlíky. Ale po tom, co jsem dokonale zvládla knedlík, jsem byla odhodlaná pustit se do rajské omáčky. A k mému překvapení – ona se fakt povedla!

rajska s knedlikem2

I svou chutí je velmi podobná klasické rajské omáčce. Měla jsem ohromnou radost, že jsem se té chuti přiblížila a to díky syrovým surovinám. Nevěřila jsem tomu, ale vážně to bylo moc dobré. Pokud vám chybí tyto chutě a dali byste si něco z dob, kdy vám vařila babička, tak tohle to sice nenahradí, ale je to naprosto zdravé a chuťově velmi podobné.

rajska s knedlikem4

Navíc i knedlíky se opravdu povedly. Jsou suché, křupavé a uvnitř vláčné, takže se nerozpadají, i když jsou delší dobu v omáčce. Dokonce i nenavlhly, takže nám chutnaly jak s omáčkou, tak samotné.

rajska s knedlikem7

Pokud si tento recept budete dělat, doufám, že si ho zamilujete nebo vám alespoň trošku zachutná. My si ho moc oblíbili, a když bych měla doma pohostit něčím speciálním, rajskou s knedlíkem by na našem stole určitě taky našel! :-)

 • Suroviny:

  Knedlíky

  Rajská omáčka

  • čtvrt šálku sušených rajčat
  • 1 střední rajče
  • 1,5 lžíce agáve nebo jiného sladidla
  • 1-2 mrkve
  • 7 datlí
  • 1,5 lžíce citronové šťávy
  • 1,5 lžíce vody
  • malý stroužek česneku

 • Postup:
  1. Vytvoříme knedlíky podle receptu a vrhneme se na omáčku.
  2. Ta je jednoduchá, zkrátka vše rozmixujeme dohladka.
  3. Můžeme buď dosladit nebo dosolit – to už je na vás!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Hlavní jídla Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Kačka Kačka27.04.2016 19:09
Zdravím,

opět :-)vyzkoušela jsem, jak z FB již víte, Vaši rajskou omáčku a knedlíky, chutnalo nejen mně a partnerovi, ale i lidem stylem RAW úplně nedotčeným :-)jistě to není poslední recept, který jsem vyzkoušela.

Díky a mnoho úspěchů, Kačka
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová28.04.2016 22:59
Ahoj Kačko,

to mě opravdu těší, děkuji!! Jsem ráda, že raw recepty chutnají i neraw jedlíkům, takže vzhůru do dalšího tvoření! :)

Plno krásných nových raw receptů!
B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Mara Mara11.05.2017 20:48
PARÁDA RAJSKÁ! tu jsem zbožňoval a konečně jsem našel recept i na KNEDLÍKY :-)mňam
Chtěl bych se jen zeptat, kolik tuku do sebe za den dostanete? Snažím se jíst spíše nízkotučné jídlo a nemíchat ovoce s tukama, ale tyto kombinace jsou bohužel u všech jídel. Obecně se mi totiž cukry + tuky tráví hůře a také po tuku přibírám "špek na břiše". Co místo tučných ořechů zvolit? Nebo třeba jestli dávat méně ořechů + něco? Díval jsem se totiž na ten knedlík a mám trochu obavy, že to bude na mě až až (prostě že mi bude "blbě"). Kolik si dáváte plátků? Jak dlouho vydrží pak zbylé plátky v lednici?
Díky za odpověď i skvĚlý blog :-)

Díky, Mára
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat