Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Řepové špagety s bazalkovým dipem

Řepové špagety s bazalkovým dipem

RAWMANIA
Recept
Výborná obědová rychlovka!

Už dlouho jsem se chystala na řepové špagety, ale ne vždy jsem na ně měla takovou chuť a stále jsem je odkládala. Ale jak přišlo léto, přišla i touha trochu experimentovat a ochutnat něco nového – a tak jsem na řepové špagety konečně vrhla.

repove spagety s bazalkovym dipem2

Naivně jsem si představovala, jak na špagetách krásně vynikne bazalkový dip, až s ním řepové nudličky promíchám. Prostě jsem se nezamyslela a nedošlo mi, jak moc řepa dip obarví. Takže i když to nevypadá, bazalková omáčka byla opravdu zelená. Nehledě na to, že řepa obarví úplně všechno, zvlášť když děláte řepové špagety. Po tom, co jsem z řepy pomocí spiralizéru udělala dlouhé nudle, moje kuchyňská linka vypadala jako bych na ní někoho vykuchala. Naštěstí je neposkvrněná a zatím na ní nikdo žádné maso nekrájel a já doufám, že to tak i zůstane :)

repove spagety s bazalkovym dipem4

Může se stát, že se vám do řepových špaget moc nebude chtít, ale nebojte se, překvapí vás, jak jsou dobré!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 řepa

  Bazalkový dip

  • půl šálku namočených kešu oříšků
  • hrst petrželky
  • hrst bazalky
  • 1 lžíce olivového oleje
  • 1 lžička tamari omáčky
  • sůl
  • 2 lžíce lahůdkového droždí
 • Postup:
  1. Pomocí spiralizéru vytvoříme řepové špagety. Pokud nemáte spiralizér, vyzkoušejte třeba škrabku na brambory :)
  2. Na bazalkový dip vše rozmixujeme dohromady. Postupně můžeme přidávat vodu, abychom docílili požadované konzistence.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Hlavní jídla Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"