Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Řepové špagety s bazalkovým dipem

Řepové špagety s bazalkovým dipem

RAWMANIA
Recept
Výborná obědová rychlovka!

Už dlouho jsem se chystala na řepové špagety, ale ne vždy jsem na ně měla takovou chuť a stále jsem je odkládala. Ale jak přišlo léto, přišla i touha trochu experimentovat a ochutnat něco nového – a tak jsem na řepové špagety konečně vrhla.

repove spagety s bazalkovym dipem2

Naivně jsem si představovala, jak na špagetách krásně vynikne bazalkový dip, až s ním řepové nudličky promíchám. Prostě jsem se nezamyslela a nedošlo mi, jak moc řepa dip obarví. Takže i když to nevypadá, bazalková omáčka byla opravdu zelená. Nehledě na to, že řepa obarví úplně všechno, zvlášť když děláte řepové špagety. Po tom, co jsem z řepy pomocí spiralizéru udělala dlouhé nudle, moje kuchyňská linka vypadala jako bych na ní někoho vykuchala. Naštěstí je neposkvrněná a zatím na ní nikdo žádné maso nekrájel a já doufám, že to tak i zůstane :)

repove spagety s bazalkovym dipem4

Může se stát, že se vám do řepových špaget moc nebude chtít, ale nebojte se, překvapí vás, jak jsou dobré!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 řepa

  Bazalkový dip

  • půl šálku namočených kešu oříšků

    - koupíte zde 

  • hrst petrželky
  • hrst bazalky
  • 1 lžíce olivového oleje
  • 1 lžička tamari omáčky
  • sůl

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce lahůdkového droždí

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Pomocí spiralizéru vytvoříme řepové špagety. Pokud nemáte spiralizér, vyzkoušejte třeba škrabku na brambory :)
  2. Na bazalkový dip vše rozmixujeme dohromady. Postupně můžeme přidávat vodu, abychom docílili požadované konzistence.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Hlavní jídla Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky