Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Borůvky ve "smetaně"

Borůvky ve "smetaně" Doporučený

RAWMANIA
Recept
Jednoduchá a ověřená kombinace borůvek a kokosového mléka. 

Kokosové mléko používám do smoothie receptů často, protože jeho smetanová chuť mi plně nahrazuje mléko nebo plnotučný jogurt. Do každého smoothie většinou přidávám nějakou zeleň, protože je podle mě potřeba a dodává tomu správný šmrnc. Ale ne vždy je na zelené smoothie chuť a naopak přijde potřeba po něčem ovocném a přitom smetanovém. Pokud máte podobné potřeby, vybrali jste si správný recept. 

boruvky ve smetane10

Borůvky jsou pro tělo velmi prospěšné. Využívají se při střevních potížích a průjmech. Dále napomáhají odvodňování a jsou vhodné i při redukčních dietách (100g borůvek obsahuje 60kcal). Snižují hladinu cholesterolu a tuku v krvi a mají tak silnou koncentraci vitaminu C, že působí preventivně proti infekcím a nachlazení. Jsou bohaté na betakaroten, díky kterému posilují náš imunitní systéma také chrání naše buňky proti volným radikálům. Pokud recept čtete v sezóně borůvek, máte vyhráno. Ale v případě, že byste si chtěli toto smoothie vytvořit i mimo sezónu, nebojte se použít mražené borůvky, které sice díky zmrazení ztratily něco ze svých živin, ale ne všechno a stále jsou pro tělo velmi prospěšné :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 šálek borůvek
  • 1 banán
  • 1 šálek kokosového mléka (recept zde) - možno více
 • Postup:
  1. Jednoduše vše rozmixujeme dohromady a podáváme.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno pondělí, 27. únor 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky