Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Borůvky ve "smetaně"

Borůvky ve "smetaně" Doporučený

RAWMANIA
Recept
Jednoduchá a ověřená kombinace borůvek a kokosového mléka. 

Kokosové mléko používám do smoothie receptů často, protože jeho smetanová chuť mi plně nahrazuje mléko nebo plnotučný jogurt. Do každého smoothie většinou přidávám nějakou zeleň, protože je podle mě potřeba a dodává tomu správný šmrnc. Ale ne vždy je na zelené smoothie chuť a naopak přijde potřeba po něčem ovocném a přitom smetanovém. Pokud máte podobné potřeby, vybrali jste si správný recept. 

boruvky ve smetane10

Borůvky jsou pro tělo velmi prospěšné. Využívají se při střevních potížích a průjmech. Dále napomáhají odvodňování a jsou vhodné i při redukčních dietách (100g borůvek obsahuje 60kcal). Snižují hladinu cholesterolu a tuku v krvi a mají tak silnou koncentraci vitaminu C, že působí preventivně proti infekcím a nachlazení. Jsou bohaté na betakaroten, díky kterému posilují náš imunitní systéma také chrání naše buňky proti volným radikálům. Pokud recept čtete v sezóně borůvek, máte vyhráno. Ale v případě, že byste si chtěli toto smoothie vytvořit i mimo sezónu, nebojte se použít mražené borůvky, které sice díky zmrazení ztratily něco ze svých živin, ale ne všechno a stále jsou pro tělo velmi prospěšné :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 šálek borůvek
  • 1 banán
  • 1 šálek kokosového mléka (recept zde) - možno více
 • Postup:
  1. Jednoduše vše rozmixujeme dohromady a podáváme.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno pondělí, 27. únor 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"