Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Smetanové smoothie

Smetanové smoothie

RAWMANIA
Recept
Naše nejoblíbenější smoothie jsme ukázali konečně světu. Vyzkoušejte a zjistěte, proč ho máme tolik rádi :-)

Tom přímo zbožňuje kokosové mléko. Nejradši by si ho dělal každý den a pil ho jen tak samotné. Já když už si něco dám, dbám na to, aby mi to dalo co nejvíce živin. Takže jsem si jeho mléko trochu upravila a vznikl tento LAHODNÝ koktejl, kterého se nemůžeme nabažit. 

Kokos obsahuje hodně tuku (zdravého a potřebného), proto mléko chutná tak smetanově. S banánem a jeho sladkou chutí chutná božsky. Opravdu bychom nevěřili, že jednou budeme popíjet místo lahodného cappucina zelené smoothie. Ale stalo se a jsme za to rádi. Neustále se nám ukazuje jak je svět syrové stravy rozmanitý a nabízí spoustu chutí a možností. 

Tím, že je kokos tak tučný, může být těžko stravitelný pro váš organismus. Proto buďte připravení, že pokud vypijete 1,5l mléka najednou (jelikož vás tak uchvátí), může vám být těžko. Ale v tomto smoothie by tento problém měl odstraňovat banán, jelikož působí příznivě na trávicí ústrojí. 

nas nejoblibenejsi koktejl8

Nehledě na další látky, které dává špenát. Obsahuje vitaminy A, E, C, K a spustu minerálů (vápník, železo, hořčík, měď, mangan, fosfor, draslík). Díky těmto látkám zpevňuje kosti, zuby, vlasy a nehty. Odvodňuje a zlepšuje funkci metabolismu. Posiluje imunitní systém a mozek. Také působí příznivě na nervovou soustavu - zlepšuje náladu. Chrání správnou činnost srdce a pomáhá při zácpě.

nas nejoblibenejsi koktejl6

Toto smoothie dodá díky banánu a špenátu pořádnou dávku energie a dobré nálady. Kdo ví, třeba proto jsme z tohoto koktejlu tak nadšení :-) Tak ho rychle také zkuste, ať se můžeme radovat všichni! Pokud vám toto smoothie zachutnalo, doporučuji vyzkoušet podobné - borůvkové!

 • Suroviny:

  2 porce

  • 0,5l kokosového mléka - recept zde
  • 2 banány
  • pořádná hrst špenátu
 • Postup:
  1. Jednoduše vše rozmixujeme. Špenátu se nemusí šetřit, jelikož ho přebije smetanová a sladká chuť mléka a banánu.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"