Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Smetanové smoothie

Smetanové smoothie

RAWMANIA
Recept
Naše nejoblíbenější smoothie jsme ukázali konečně světu. Vyzkoušejte a zjistěte, proč ho máme tolik rádi :-)

Tom přímo zbožňuje kokosové mléko. Nejradši by si ho dělal každý den a pil ho jen tak samotné. Já když už si něco dám, dbám na to, aby mi to dalo co nejvíce živin. Takže jsem si jeho mléko trochu upravila a vznikl tento LAHODNÝ koktejl, kterého se nemůžeme nabažit. 

Kokos obsahuje hodně tuku (zdravého a potřebného), proto mléko chutná tak smetanově. S banánem a jeho sladkou chutí chutná božsky. Opravdu bychom nevěřili, že jednou budeme popíjet místo lahodného cappucina zelené smoothie. Ale stalo se a jsme za to rádi. Neustále se nám ukazuje jak je svět syrové stravy rozmanitý a nabízí spoustu chutí a možností. 

Tím, že je kokos tak tučný, může být těžko stravitelný pro váš organismus. Proto buďte připravení, že pokud vypijete 1,5l mléka najednou (jelikož vás tak uchvátí), může vám být těžko. Ale v tomto smoothie by tento problém měl odstraňovat banán, jelikož působí příznivě na trávicí ústrojí. 

nas nejoblibenejsi koktejl8

Nehledě na další látky, které dává špenát. Obsahuje vitaminy A, E, C, K a spustu minerálů (vápník, železo, hořčík, měď, mangan, fosfor, draslík). Díky těmto látkám zpevňuje kosti, zuby, vlasy a nehty. Odvodňuje a zlepšuje funkci metabolismu. Posiluje imunitní systém a mozek. Také působí příznivě na nervovou soustavu - zlepšuje náladu. Chrání správnou činnost srdce a pomáhá při zácpě.

nas nejoblibenejsi koktejl6

Toto smoothie dodá díky banánu a špenátu pořádnou dávku energie a dobré nálady. Kdo ví, třeba proto jsme z tohoto koktejlu tak nadšení :-) Tak ho rychle také zkuste, ať se můžeme radovat všichni! Pokud vám toto smoothie zachutnalo, doporučuji vyzkoušet podobné - borůvkové!

 • Suroviny:

  2 porce

  • 0,5l kokosového mléka - recept zde
  • 2 banány
  • pořádná hrst špenátu
 • Postup:
  1. Jednoduše vše rozmixujeme. Špenátu se nemusí šetřit, jelikož ho přebije smetanová a sladká chuť mléka a banánu.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky