Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Mangový sen

Mangový sen Doporučený

RAWMANIA
Recept
Zamilovala jsem se do jednoduchosti a lahodnosti tohoto receptu!

Nejlepší recepty vznikají tehdy, když je nevyhledávám a jen tak mě napadnou. A navíc se předem těším na výsledek, protože tuším, že bude zkrátka perfektní!! 

mangovy sen5

Maracuja je ovoce nejbohatší na železo, proto se nejvíce doporučuje při léčbě anémie. Také má uklidňující účinky na trávicí systém a dýchací cesty. Mango je lahodné a sladké ovoce, které příznivě ovlivňuje funcki srdce a má zklidňující účinky na nervovou soustavu. Navíc je silný antioxidant a pročišťuje naše tělo od škodlivin. A pomeranč je přirozeným zdrojem vitaminu C s protizánětlivými účinky. :)

mangovy sen6

Všechny suroviny k tomuto receptu určitě seženete. Mango je nejlepší z Lidlu. Kupte klidně i zelené, do tří dnů vám krásně dozraje. Pomeranče kupujte, aby byly akorát. Ne moc měkké a ne moc tvrdé. Maracuje jsem sehnala v Tescu za 39 Kč -  dva kusy. Nebojte se koupit takové, které vypadají zcvrkle a jakoby byly uschlé – v Thajsku nám doporučovali hlavně tyto. Jejich chuť je tak specifická, že tento kup jistě oceníte. 

mangovy sen7

Sice je s tímto receptem tošku práce, protože nejprve děláte džus v odšťavňovači a pak vše mixujete v mixéru, ale opravdu postup dodržte, protože jen tak dosáhnete požadované hustoty. 

mangovy sen3

Sice je zimní období, ale na exotiku a osvěžující chuť není nikdy pozdě. Doufám, že vám recept bude chutnat – pro mě je to naprostá jednička!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 3 pomeranče
  • 2 maracuje
  • polovina velkého a zralého manga nebo namočené sušené
 • Postup:
  1. Nejprve vyrobíme šťávu z pomerančů, kterou pak nalijeme do mixéru. Maracuje rozkrojíme a lžičkou vydlabeme dužinu, kterou přidáme k pomerančovému džusu spolu s mangem zbaveného slupky.mangovy sen8
  2. Vše mixujeme do hladké konzistence.mangovy sen
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky