Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Mangový sen

Mangový sen Doporučený

RAWMANIA
Recept
Zamilovala jsem se do jednoduchosti a lahodnosti tohoto receptu!

Nejlepší recepty vznikají tehdy, když je nevyhledávám a jen tak mě napadnou. A navíc se předem těším na výsledek, protože tuším, že bude zkrátka perfektní!! 

mangovy sen5

Maracuja je ovoce nejbohatší na železo, proto se nejvíce doporučuje při léčbě anémie. Také má uklidňující účinky na trávicí systém a dýchací cesty. Mango je lahodné a sladké ovoce, které příznivě ovlivňuje funcki srdce a má zklidňující účinky na nervovou soustavu. Navíc je silný antioxidant a pročišťuje naše tělo od škodlivin. A pomeranč je přirozeným zdrojem vitaminu C s protizánětlivými účinky. :)

mangovy sen6

Všechny suroviny k tomuto receptu určitě seženete. Mango je nejlepší z Lidlu. Kupte klidně i zelené, do tří dnů vám krásně dozraje. Pomeranče kupujte, aby byly akorát. Ne moc měkké a ne moc tvrdé. Maracuje jsem sehnala v Tescu za 39 Kč -  dva kusy. Nebojte se koupit takové, které vypadají zcvrkle a jakoby byly uschlé – v Thajsku nám doporučovali hlavně tyto. Jejich chuť je tak specifická, že tento kup jistě oceníte. 

mangovy sen7

Sice je s tímto receptem tošku práce, protože nejprve děláte džus v odšťavňovači a pak vše mixujete v mixéru, ale opravdu postup dodržte, protože jen tak dosáhnete požadované hustoty. 

mangovy sen3

Sice je zimní období, ale na exotiku a osvěžující chuť není nikdy pozdě. Doufám, že vám recept bude chutnat – pro mě je to naprostá jednička!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 3 pomeranče
  • 2 maracuje
  • polovina velkého a zralého manga nebo namočené sušené
 • Postup:
  1. Nejprve vyrobíme šťávu z pomerančů, kterou pak nalijeme do mixéru. Maracuje rozkrojíme a lžičkou vydlabeme dužinu, kterou přidáme k pomerančovému džusu spolu s mangem zbaveného slupky.mangovy sen8
  2. Vše mixujeme do hladké konzistence.mangovy sen
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"