Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Mangová smoothie bowl

Mangová smoothie bowl Doporučený

RAWMANIA
Recept
Smoothie bowls - misky plné ovoce ideální ke snídani nebo svačině.

V překladu je to smoothie v misce, ale v praxi se jedná o rozmixované ovoce zdobené superpotravinami a ovocem. V některých případech se používá ovoce k rozmixování zmražené, aby byla miska v létě dostatečně osvěžující. Což jsem v tomto případě udělala i já :)

mangova smoothie bowl1

Když použijtete více ovoce, dostanete skvělou misku plnou živin, která určitým způsobem i pořádně zasytí. Nicméně pokud by vám přišly tyto misky málo zasycující, doporučuji přimíchat pohanku, ovesné vločky, rostlinné proteiny, semínka apod. Veřte mi, že se budete na tuto snídani těšit, protože je to slast pro oči. V opačném případě to má i menší nevýhodu, jelikož než jsem snídani hezky ozdobila a nafotila, dostala jsem mezitím už pořádný hlad, ale tady vidíte, co vše pro dobrou fotku neobětuji. Tím víc jsem si pak misku užila a slibuji, že jich za léto připravím ještě víc :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 nakrájené mango - mražené, nicméně může být i čerstvé
  • 1 banán
  • hrst lesních plodů
  • 1 lžička chia semínek
  • půl lžičky prášku mesquite
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohromady a zdobíme ovocem nebo oříšky, semínky a dalšími superpotravinami.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno pondělí, 19. červen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"