Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Mangová smoothie bowl

Mangová smoothie bowl Doporučený

RAWMANIA
Recept
Smoothie bowls - misky plné ovoce ideální ke snídani nebo svačině.

V překladu je to smoothie v misce, ale v praxi se jedná o rozmixované ovoce zdobené superpotravinami a ovocem. V některých případech se používá ovoce k rozmixování zmražené, aby byla miska v létě dostatečně osvěžující. Což jsem v tomto případě udělala i já :)

mangova smoothie bowl1

Když použijtete více ovoce, dostanete skvělou misku plnou živin, která určitým způsobem i pořádně zasytí. Nicméně pokud by vám přišly tyto misky málo zasycující, doporučuji přimíchat pohanku, ovesné vločky, rostlinné proteiny, semínka apod. Veřte mi, že se budete na tuto snídani těšit, protože je to slast pro oči. V opačném případě to má i menší nevýhodu, jelikož než jsem snídani hezky ozdobila a nafotila, dostala jsem mezitím už pořádný hlad, ale tady vidíte, co vše pro dobrou fotku neobětuji. Tím víc jsem si pak misku užila a slibuji, že jich za léto připravím ještě víc :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 nakrájené mango - mražené, nicméně může být i čerstvé
  • 1 banán
  • hrst lesních plodů
  • 1 lžička chia semínek

    - koupíte zde 

  • půl lžičky prášku mesquite

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohromady a zdobíme ovocem nebo oříšky, semínky a dalšími superpotravinami.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno pondělí, 19. červen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky