Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Mangová kaše z quinoi

Mangová kaše z quinoi

RAWMANIA
Recept
A když už se venku ochladí, přichází na řadu tato mangová kaše :)

 Quinou miluju, má lehce oříškovou chuť, je rychle uvařená a skvělá i ve slané kuchyni. Pokud ji chcete připravit i na raw způsob, stačí ji nechat na 24 hodin ve vodě a pravidelně vyplachovat. Quinoa většinou i vyklíčí a její chuť se tak ještě zvýrazní. Taky je to skvělá surovina pro bezlepkáře, protože se z ní dá tvořit spousta dezertů. Toto je ale můj nejoblíbenější způsob její přípravy. A když už to venku není zrovna na plavky, ráda se jí nechám po ránu zahřát. Můžete k ní použít jakékoliv ovoce a k tomu chuťově ladit i rostlinné mléko. Pro mě je ale tato kombinace manga a kokosového mléka naprosto TOP! :)

mangova kase z quinoi1

Quinou můžete na trhu najít bílou, červenou nebo černou. Není v nich tak velký rozdíl, ale přijde mi, že se bílá chuťově více hodí ke sladkým pokrmům. Populární je dnes i směs všech druhů tzv. quinoa trikolora, která vypadá skvěle na pohled a na chuti jí také nic nechybí. Mimochodem pokud nakoupíte na e-shopu Světa plodů a do poznámky napíšete "RAWMANIA", získáte 500g této trikolory k nákupu zdarma. A věřte mi, že je to skvělá potravina, kterou stojí za to zahrnout do jídleníčku, jelikož je i spolehlivým zdrojem bílkovin, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a je lehce stravitelná. Navíc působí protizánětlivě a obsahuje i spoustu minerálů. 

Tak se odhodlejte a šup na kaši :) 

 • Suroviny:

  1 porce

  • 100g quinoi
  • 125 ml kokosového mléka

    - koupíte zde 

  • 1 lžíce kokosového cukru + podle chuti

    - koupíte zde 

  • půlka většího manga
 • Postup:
  1. Quinou a kokosové mléko vařímetak dlouho, dokud nebude quinoa měkká. Pokud by bylo potřeba, přiléváme ještě vodu.
  2. Nakonec přidáme mango a kokosový cukr a ještě chviličku povaříme.
  3. Teplé servírujeme a pokud je třeba, dosladíme :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Vařený recept?:
  Ano
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno neděle, 10. září 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky