Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Mangová kaše z quinoi

Mangová kaše z quinoi

RAWMANIA
Recept
A když už se venku ochladí, přichází na řadu tato mangová kaše :)

 Quinou miluju, má lehce oříškovou chuť, je rychle uvařená a skvělá i ve slané kuchyni. Pokud ji chcete připravit i na raw způsob, stačí ji nechat na 24 hodin ve vodě a pravidelně vyplachovat. Quinoa většinou i vyklíčí a její chuť se tak ještě zvýrazní. Taky je to skvělá surovina pro bezlepkáře, protože se z ní dá tvořit spousta dezertů. Toto je ale můj nejoblíbenější způsob její přípravy. A když už to venku není zrovna na plavky, ráda se jí nechám po ránu zahřát. Můžete k ní použít jakékoliv ovoce a k tomu chuťově ladit i rostlinné mléko. Pro mě je ale tato kombinace manga a kokosového mléka naprosto TOP! :)

mangova kase z quinoi1

Quinou můžete na trhu najít bílou, červenou nebo černou. Není v nich tak velký rozdíl, ale přijde mi, že se bílá chuťově více hodí ke sladkým pokrmům. Populární je dnes i směs všech druhů tzv. quinoa trikolora, která vypadá skvěle na pohled a na chuti jí také nic nechybí. Mimochodem pokud nakoupíte na e-shopu Světa plodů a do poznámky napíšete "RAWMANIA", získáte 500g této trikolory k nákupu zdarma. A věřte mi, že je to skvělá potravina, kterou stojí za to zahrnout do jídleníčku, jelikož je i spolehlivým zdrojem bílkovin, snižuje hladinu cholesterolu v krvi a je lehce stravitelná. Navíc působí protizánětlivě a obsahuje i spoustu minerálů. 

Tak se odhodlejte a šup na kaši :) 

 • Suroviny:

  1 porce

  • 100g quinoi
  • 125 ml kokosového mléka
  • 1 lžíce kokosového cukru + podle chuti
  • půlka většího manga
 • Postup:
  1. Quinou a kokosové mléko vařímetak dlouho, dokud nebude quinoa měkká. Pokud by bylo potřeba, přiléváme ještě vodu.
  2. Nakonec přidáme mango a kokosový cukr a ještě chviličku povaříme.
  3. Teplé servírujeme a pokud je třeba, dosladíme :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

 • Vařený recept?:
  Ano
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno neděle, 10. září 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"