Ráda píšu. Nejen o sobě a svých zkušenostech, ale také o informacích, které vám mohou pomoci vybrat si ten správný životní styl nebo vám odpovědět na vaše otázky ohledně zdravého stravování nebo i osobního života.

7 pravidel pro zelené smoothie

7 pravidel pro zelené smoothie

RAWMANIA
Článek
Začínáte se pohybovat ve světě RAW a nevíte jak si správně smíchat smoothie, aby mělo co nejvíce živin a zároveň chutnalo?

Syrová strava má spoustu výborných jídel a kombinací, ale je důležité nezůstat jen na sladkých jídlech (i když je to delikatesa). Jelikož smoothie by mělo být důležitou součástí vašeho jídelníčku, je třeba vědět, jak si z něj vzít co nejvíce živin a co udělat pro to, abychom neztratili výbornou chuť a nepili pouze zelený a hořký koktejl!

polnickove smoothie5

Sepsala jsem pár pravidel, které byste měli dodržovat:

smile Míchejte ovoce jen se zelenými listy, ne s kořenovou zeleninou. Kořenová zelenina obsahuje ve většině cukr a škrob. Ani jedno není dobré pro naše tělo.

smile Tento typ koktejlů by měl být alespoň jednou denně na vašem jídelníčku. Zelené listy (kapusta, zelí, různé druhy salátů, natě, bylinky, pampelišky, …) mají v sobě základní živiny, které nejen jako vitariáni, nejvíce potřebujeme.

smile Pokud jste už zkusili smoothie jen ze zelených listů, zjistili jste, že to žádná velká sláva není. Abychom se zbavili hořké chuti z listů (čím víc je list hořký, tím více je pro nás prospěšný), přidáme do zeleného koktejlu trochu sladkého ovoce. Jde o ovoce, které patří mezi ty nejsladší - banány, mango, zralejší meruňky, broskve,… . Můžete koktejly obohatit i datlemi nebo fíky, dostanou výbornou lehce čokoládovo-oříškovou chuť.

smile Nezapomínejte na semínka. Semínka jsou asi stejně důležitá jako zelené listy, ne-li víc. Je nutné semínka vždy alespoň na 3-5 hodin (nejlépe přes noc) nechat ve vodě a teprve potom konzumovat. 

smile Obohaťte si smoothie i o další minerály, vitamíny nebo antioxidanty. Např. goji, nepražené kakao nebo kakaové boby, vanilku, oříšky,…

smile Zlepšete si chuť přidáním kokosového nebo oříškového mléka místo vody.

smile Pokud vám nějaká kombinace smoothie nechutná, vymyslete jinou, nenuťte se do toho!!

 

Hlavně ať vám chutná! Pokud se do toho budete nutit, budete mít větší chuť změnit svůj životní styl, vrátit se k dřívějším "zabijákům" nebo jíst neustále sladká syrová jídla. Je tolik způsobů jak vše zdravě a chutně zkombinovat, tak objevujte a nebojte se toho! :)

 

Zobrazeno: 12936 krát Kategorie: Články Naposledy změněno pátek, 18. březen 2016

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky