Ráda píšu. Nejen o sobě a svých zkušenostech, ale také o informacích, které vám mohou pomoci vybrat si ten správný životní styl nebo vám odpovědět na vaše otázky ohledně zdravého stravování nebo i osobního života.

Naše podvědomá volba potravin

Naše podvědomá volba potravin

RAWMANIA
Článek
Vaše tělo ví nejlépe, co je pro vás nejlepší a podvědomě vám říká, co jíst. Ale musíte ho samozřejmě poslouchat!

Jednou jsem si udělala kurz aromaterapie s tím, že budu masírovat a pomáhat lidem. Ale nakonec mě to tolik nenaplňovalo. Něco mi k tomu chybělo.. Každopádně jsme se učili, jak zjistit problémy nebo nemoci z esenciálních olejů - podle toho, co člověku voní nebo nevoní. Člověk možná ani neví o tom, proč mu nevoní určitá vůně (bylinky, květy, druhy stromů, tráva, vůně ovoce, ...). Když se ale podíváte na její účinky, zjistíte, že člověk má něčeho přebytek a tělo už více nechce - proto musí člověku dát znamení, aby do těla tyto účinky dále nedával. Zabrání nám tím, že k něčemu budeme mít zkrátka odpor. Naopak pokud nám něco voní, tělo nám dává signál, že zrovna tyto účinky esenciálního oleje potřebuje (jednoduchý příklad: vůně levandule = uklidňující). 

Ty samá znamení nám dává tělo i s jídlem, akorát ne vždy ho posloucháme - bohužel.

olomoucka9

 

Máte třeba nejoblíbenější ovoce nebo zeleninu? Nebo jiné jídlo? Samozřejmě nemyslím třeba knedlíky s borůvkama, ale ZDRAVÉ jídlo! Nebo naopak existuje určitá potravina, kterou opravdu špatně snášíte? Vadí vám vůně nebo chuť? Zkuste si zjistit účinky těchto potravin na vaše tělo a možná si odpovíte na pár otázek!

 

Já jsem třeba měla nedostatek hořčíku. Znamenalo to pro mě problémy s nespavostí, podrážděnost, špatná paměť, slabé a lámavé vlasy a nehty, oslabená imunita. Tyto problémy způsobovaly další potíže, například atopický ekzém. Když jsem začala se syrovou stravou, začala jsem do svého jídla neustále přidávat datle (na které jsem i potají chodila:)), banán nebo polníček (je to vidět i v mých receptech). Bez zeleného smoothie, alespoň jednou denně, jsem se cítila nesvá. Cítila jsem, že mi něco chybí. Když jsem zjistila, že toto jsou potraviny, které obsahují nejvíce hořčíku a co všechno způsobuje nedostatek hořčíku, všechno mi do sebe krásně zapadlo.

 

Začala jsem milovat syrovou stravu ještě více a všímat si, co mi tělo říká a jít jeho cestou.

 

bananovomalinove smoothie6

Dále jsem zjistila proč mi tak moc chutnají grepy. Jsou silně detoxikační a mají uklidňující účinky na žaludek. Jednou mi bylo špatně od žaludku, dostala jsem chuť na grep. Proč mě najednou napadl zrovna grep? Jsem najezená, ovoce jsem měla už dost, .. Tělo ho chtělo, protože mu nebylo dobře a grep by pomohl. Snědla jsem ho a ani ne do půl hodiny mi bylo zase dobře. 

 

Nejsou to náhody, všechno má svoje důvody. Tohle jsou metody, podle kterých se léčí i nebezpečná onemocnění (chronická onemocnění, rakoviny, ..).

 

Aromaterapie je velmi efektivní, jelikož díky esenciálním olejům dáte do těla mnohem větší dávku léčivých účinků, než když si jen tak přivoníte levandule. Například levandulový esenciální olej obsahuje v jedné kapce 1 kg levandulových květů. Při masáži se používají minimálně 3 kapky. Proto dělá aromaterapie takové zázraky.

Ale někdy stačí si dát prostě jen kus ovoce. A když víte, proč zrovna na něj máte chuť, proč ho vaše tělo momentálně chce, odpovíte si na spoustu otázek a začnete svému tělu více rozumět. Začnete s ním komunikovat a to je velmi důležité!

 

Zkuste si začít všímat toho, CO jíte a zjistit PROČ to jíte. Můžete být velmi mile překvapeni:)

 

Zobrazeno: 7859 krát Kategorie: Články Naposledy změněno čtvrtek, 19. listopad 2015

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"