Ráda píšu. Nejen o sobě a svých zkušenostech, ale také o informacích, které vám mohou pomoci vybrat si ten správný životní styl nebo vám odpovědět na vaše otázky ohledně zdravého stravování nebo i osobního života.

Naše podvědomá volba potravin

Naše podvědomá volba potravin

RAWMANIA
Článek
Vaše tělo ví nejlépe, co je pro vás nejlepší a podvědomě vám říká, co jíst. Ale musíte ho samozřejmě poslouchat!

Jednou jsem si udělala kurz aromaterapie s tím, že budu masírovat a pomáhat lidem. Ale nakonec mě to tolik nenaplňovalo. Něco mi k tomu chybělo.. Každopádně jsme se učili, jak zjistit problémy nebo nemoci z esenciálních olejů - podle toho, co člověku voní nebo nevoní. Člověk možná ani neví o tom, proč mu nevoní určitá vůně (bylinky, květy, druhy stromů, tráva, vůně ovoce, ...). Když se ale podíváte na její účinky, zjistíte, že člověk má něčeho přebytek a tělo už více nechce - proto musí člověku dát znamení, aby do těla tyto účinky dále nedával. Zabrání nám tím, že k něčemu budeme mít zkrátka odpor. Naopak pokud nám něco voní, tělo nám dává signál, že zrovna tyto účinky esenciálního oleje potřebuje (jednoduchý příklad: vůně levandule = uklidňující). 

Ty samá znamení nám dává tělo i s jídlem, akorát ne vždy ho posloucháme - bohužel.

olomoucka9

 

Máte třeba nejoblíbenější ovoce nebo zeleninu? Nebo jiné jídlo? Samozřejmě nemyslím třeba knedlíky s borůvkama, ale ZDRAVÉ jídlo! Nebo naopak existuje určitá potravina, kterou opravdu špatně snášíte? Vadí vám vůně nebo chuť? Zkuste si zjistit účinky těchto potravin na vaše tělo a možná si odpovíte na pár otázek!

 

Já jsem třeba měla nedostatek hořčíku. Znamenalo to pro mě problémy s nespavostí, podrážděnost, špatná paměť, slabé a lámavé vlasy a nehty, oslabená imunita. Tyto problémy způsobovaly další potíže, například atopický ekzém. Když jsem začala se syrovou stravou, začala jsem do svého jídla neustále přidávat datle (na které jsem i potají chodila:)), banán nebo polníček (je to vidět i v mých receptech). Bez zeleného smoothie, alespoň jednou denně, jsem se cítila nesvá. Cítila jsem, že mi něco chybí. Když jsem zjistila, že toto jsou potraviny, které obsahují nejvíce hořčíku a co všechno způsobuje nedostatek hořčíku, všechno mi do sebe krásně zapadlo.

 

Začala jsem milovat syrovou stravu ještě více a všímat si, co mi tělo říká a jít jeho cestou.

 

bananovomalinove smoothie6

Dále jsem zjistila proč mi tak moc chutnají grepy. Jsou silně detoxikační a mají uklidňující účinky na žaludek. Jednou mi bylo špatně od žaludku, dostala jsem chuť na grep. Proč mě najednou napadl zrovna grep? Jsem najezená, ovoce jsem měla už dost, .. Tělo ho chtělo, protože mu nebylo dobře a grep by pomohl. Snědla jsem ho a ani ne do půl hodiny mi bylo zase dobře. 

 

Nejsou to náhody, všechno má svoje důvody. Tohle jsou metody, podle kterých se léčí i nebezpečná onemocnění (chronická onemocnění, rakoviny, ..).

 

Aromaterapie je velmi efektivní, jelikož díky esenciálním olejům dáte do těla mnohem větší dávku léčivých účinků, než když si jen tak přivoníte levandule. Například levandulový esenciální olej obsahuje v jedné kapce 1 kg levandulových květů. Při masáži se používají minimálně 3 kapky. Proto dělá aromaterapie takové zázraky.

Ale někdy stačí si dát prostě jen kus ovoce. A když víte, proč zrovna na něj máte chuť, proč ho vaše tělo momentálně chce, odpovíte si na spoustu otázek a začnete svému tělu více rozumět. Začnete s ním komunikovat a to je velmi důležité!

 

Zkuste si začít všímat toho, CO jíte a zjistit PROČ to jíte. Můžete být velmi mile překvapeni:)

 

Zobrazeno: 8320 krát Kategorie: Články Naposledy změněno čtvrtek, 19. listopad 2015

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky