Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Skořicoví šneci

Skořicoví šneci Doporučený

Veronika Konečná
RAWMANIA
Recept
Křehké kynuté těsto bez vajec!

 

Skořicoví šneci s kokosovým cukrem, šťavnatými medjool datlemi a kokosovou pastou. Tak takto jsme je připravily my a byla by škoda se s vámi o tento recept nepodělit. A i když vám tam toho může přijít moc, všechny ingredience se krásně doplňují a chuťově sedí dohromady. Těsto je navíc křehké a nadýchané, takže si nemusíte dělat hlavu, že byste se ve veganské verzi měli o konzistenci kynutého těsta ochudit. :)

sneci1

O čem bychom ale v tomto receptu chtěli mluvit, je kokosový cukr. Pro svou typickou karamelovou chuť si získal široké publikum i u nás a v receptech ho tak můžeme vidět čím dál častěji. Chuť ale není jediným lákadlem, ocenit bychom měli také nízký glykemický index, díky kterému je cukr vhodný pro děti, sportovce, lidé s redukčními dietami apod. Kokosový cukr vzniká uvařením nektaru z kokosových palmových květů, vzniklý karamel se následně rozdrtí na jemný prášek, se kterým už pracujeme dle libosti. Na recept jsme použili kokosový cukr ze Světa Plodů

sneci4

Další surovinou, která se nám v receptu objevuje je kokosová pasta. Jde o rozemletý nepražený kokos, ze kterého vznikne jemná pasto nebo máslo a to má v kuchyni velmi všestranné využití. V chladu velmi rychle ztuhne a drží, takže se hodí i jako máslo do krémů, zahuštění smoothies nebo základ zmrzlin. V teple je krásně roztíratelné a dá se kombinovat s několika dalšími ingrediencemi, díky kterým získáme hned několik příchutí. A nejlepší kombinace za nás? Ta s kokosovým cukrem!

sneci2

Ale teď už dost řečí a rovnou k receptu, jak si tyto kynuté skořicové rolky můžete připravit i vy?

 • Suroviny:

  6 šneků

  Těsto:

  • 220 gramů hladké mouky
  • 4 polévkové lžíce kokosového cukru - koupíte zde
  • 150 ml mandlového nebo kokosového mléka 

    - koupíte zde 

  • 10 gramů droždí
  • 2 lžíce veganského másla nebo kokosového oleje 

    - koupíte zde 

  • skořice - nejlépe čerstvě namletá
  • 4 datle medjool - koupíte zde

  Poleva

  • 2 polévkové lžíce kokosové pasty - koupíte zde
  • 3 polévkové lžíce mléka
  • 1 lžička kokosového cukru - koupíte zde
 • Postup:
  1. Mouku si odvážíme a vložíme do větší misky. Vytvoříme uprostřed důlek, přidáme cukr a také nadrobené droždí. Mezitím si ohřejeme mléko. Nemělo by být příliš horké, spíše vlažné. Mléko přilijeme ke droždí, rozmícháme vidličkou a zaděláme na kvásek. :)
  2. Po 5 minutách mouku, cukr, máslo a droždí postupně zpracováváme do těsta. Pokud je těsto stále neforemné a nedá se s ním dobře pracovat, přidáme trochu mouky. Výsledné těsto by mělo být pružné a nelepivé. Těsto vložíme zpět do misky, přikryjeme utěrkou a necháme asi hodinu odpočívat na teplém místě.
  3. Následně jdeme na rolky! Vyválíme si těsto, posypeme skořicí a přidáme kokosový cukr a na plátky nakrájené datle. Zarolujeme a nakrájíme – nožem nebo třeba dentální nití. 
  4. Rolky pečeme v předem vyhřáté troubě na 180 stupňů asi 25 minut.
  5. Mezitím si připravíme polevu. V rendlíku si rozpustíme kokosovou pastu, přidáme mléko a kdo má rád sladké dezerty, může osladit i kokosovým cukrem. Směs hezky zhoustne a skvěle se s ní pracuje, když je stále horká. 
  6. Rolky přelijeme polevou a teď už na nás čeká ta nejpříjemnější část – ochutnat. :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Vařený recept?:
  Ano
Kategorie: Veganské Naposledy změněno středa, 28. duben 2021

Autor:

Veronika Konečná

Jsem člověk, co se nerad škatulkuje, rád cestuje, poznává nové kultury a země skrze chuťové pohárky – a když už, tak intenzivně. Celý můj život se tak trochu točí kolem jídla. Absolvovala jsem dvou měsíční stáž na Filipínách, poté jsem se odstěhovala do Paříže, ale ta Asie, ta mě zase lákala. Na půl roku jsem odjela na Srí Lanku, abychom naučili místní vařit trochu více evropsky a oni na oplátku učili vařit nás více asijsky. Surfovala jsem, fotila, jedla, chodila bosá a rýže byl náš denní chleba. I proto tu ode mě budou objevovat (nejen) asijské fresh recepty s kupou oříšků, čerstvé zeleniny a hodně sezamu. Ale! Nejsem žádná kuchařka. Baví mě jíst, baví mě objevovat, baví mě experimentovat a sdílet s příteli rodinou a teď i s vámi.

Internetová stránka: https://www.veronikakonecna.cz/

Odebírat inspirace a novinky