Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Švestkovo-perníkové kuličky

Švestkovo-perníkové kuličky

RAWMANIA
Recept
Kuličky ze sušených švestek s perníkovým kořením.

Když jsem měla workshop v brněnské tržnici, udělala jsem spoustu ochutnávek, a tak si většina návštěvníků pro ně mohla přijít třeba dvakrát nebo třikrát. Z čehož jsem měla velkou radost, jelikož mi všichni alespoň mohli s jistotou říct, co jim nejvíce chutná. Ochutnali snickers kuličky podle Ivanky z HLAVU VZHŮRU, moje oblíbené vanilkové kuličky a nakonec tyto švestkové, které jsem dělala jen pro workshop. Ale to, že budou mít největší úspěch zrovna tyto, jsem nečekala. Byl to jediný recept, který jsem neměla v knize ani na webu, takže jsem slíbila, že ho co nejdříve tady vyvěsím, abyste si ho mohli udělat doma buď teď, nebo třeba na vánoční svátky :)

svestkovo pernikove kulicky1

Pokud máte výkonný mixér, nemáte co řešit. Pokud vám ale taková věcička v kuchyni chybí, počítejte s tím, že švestky nebudete mixovat, ale krájet najemno. Je to sice více práce, ale věřte mi, že to za to stojí. Na workshopu jsem hodně mluvila o tom, jak jsou dnešní raw produkty chuťově podobné a skoro všude jsou jen datle. Chtěla jsem ale ukázat to, že do všeho nemusíte dávat datle, ale můžete použít i jiné sušené ovoce nebo mít kuličky jen z oříšků. Všechno jde, jen to chce trošku kreativity. A jestli taky nejste takový zastánce datlí v každém raw receptu, doufám, že vás bude bavit tento, kde jsou v největším zastoupení hlavně české sušené švestky a hrst pekanových oříšků.

Ať chutná!

 • Suroviny:

  20-22 kuliček

  • 1 šálek (250ml) sušených švestek
  • půl šálku pekanových oříškůnebo vlašských
  • půl lžičky skořice
  • půl lžičky perníkového koření
  • 1 vrchovatá lžíce datlové pasty– jen v případě, že jsou švestky moc suché
 • Postup:
  1. Pokud máte výkonný mixér, rozmixujte vše (až na datlovou pastu) dohromady a následně přidejte datlovou pastu až podle potřeby. V případě, že pracujete se švestkami, které mají vyšší vlhkost, datlovou pastu nebudete potřebovat.
  2. Pokud ale nemáte výkonný mixér, stačí alespoň částečně rozmixovat oříšky na mouku, nakrájet švestky najemno, přidat koření a datlovou pastu a z těsta následně tvořit kuličky. Ty pak udržujte v lednici nebo v chladu po dobu několika týdnů.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno neděle, 14. říjen 2018
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Míša Míša08.12.2017 15:56
Ahoj, chci se zeptat, asi není dobrý nápad švestky předem namočit co? Já si teda všechno namáčím, i ořechy, ale u raw kuliček si tím nejsem jistá :-) Díky!
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky