Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Vanilkové kuličky

Vanilkové kuličky

RAWMANIA
Recept
Jestli milujete vanilku jako já, tak tento recept zaručeně oceníte.

Asi poslední rok jsem milovala jednoduchou a neobyčejnou vůni růže. Takže všechna moje kosmetika a parfémy voněly po růžích. I do některých jídel jsem se naučila přidávat růžovou vodu. Tu vůni miluji doteď, stejně jako růže samotné (moje nejoblíbenější květiny). Nicméně změna je život a tak jsem po delší době propadla zase vanilce. A když říkám propadla, tak myslím totálně. Takže moje růžová kosmetika šla stranou a velí ta s vůní vanilky. A protože občas své vášně přenáším i do jídla, vytvořila jsem tyto ultra jednoduché vanilkové kuličky, které máte vážně za minutku hotové a díky vanilkovému prášku a vanilkovému proteinu jsou prostě úžasné. Taky jsou dobrou proteinovou sváčou, když máte fakt hektický den :)

vanilkove kulicky2

Většinou se o své výtvory dělím, protože po vytvoření a vyfocení už na ně ani nemám moc chuť, ale tyto kuličky jsem si sobecky nechala pro sebe a nikomu je nenabízela. Já vím, je to hrozný a vážně mě to mrzí, ale pokud je chce někdo ochutnat, bude si je muset prostě udělat sám :D Tak vzhůru do koulení, já si jdu udělat další várku. Ale pšt...

 • Suroviny:

  15 kuliček

  • 1 vrchovatý šálek kešu oříšků

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce vanilkového rostlinného proteinu

    - koupíte zde 

  • čtvrt lžičky vanilkového prášku – klidně i víc
  • 4-5 lžic agáve

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Suché kešu oříšky rozmixujeme na mouku, kam přidáme i protein, vanilku a dobře rozmícháme.
  2. Následně přilijeme agáve a vše zpracujeme dohromady. Pokud by těsto špatně lepilo, přidejte více agáve, pokud by naopak bylo moc lepivé, přidejte více kešu mouky.
  3. Nakonec tvoříme kuličky a uchováváme v lednici. A bráníme vlastním tělem!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno neděle, 14. říjen 2018

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky