Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Vanilkové kuličky

Vanilkové kuličky

RAWMANIA
Recept
Jestli milujete vanilku jako já, tak tento recept zaručeně oceníte.

Asi poslední rok jsem milovala jednoduchou a neobyčejnou vůni růže. Takže všechna moje kosmetika a parfémy voněly po růžích. I do některých jídel jsem se naučila přidávat růžovou vodu. Tu vůni miluji doteď, stejně jako růže samotné (moje nejoblíbenější květiny). Nicméně změna je život a tak jsem po delší době propadla zase vanilce. A když říkám propadla, tak myslím totálně. Takže moje růžová kosmetika šla stranou a velí ta s vůní vanilky. A protože občas své vášně přenáším i do jídla, vytvořila jsem tyto ultra jednoduché vanilkové kuličky, které máte vážně za minutku hotové a díky vanilkovému prášku a vanilkovému proteinu jsou prostě úžasné. Taky jsou dobrou proteinovou sváčou, když máte fakt hektický den :)

vanilkove kulicky2

Většinou se o své výtvory dělím, protože po vytvoření a vyfocení už na ně ani nemám moc chuť, ale tyto kuličky jsem si sobecky nechala pro sebe a nikomu je nenabízela. Já vím, je to hrozný a vážně mě to mrzí, ale pokud je chce někdo ochutnat, bude si je muset prostě udělat sám :D Tak vzhůru do koulení, já si jdu udělat další várku. Ale pšt...

 • Suroviny:

  15 kuliček

  • 1 vrchovatý šálek kešu oříšků
  • 2 lžíce vanilkového rostlinného proteinu
  • čtvrt lžičky vanilkového prášku – klidně i víc
  • 4-5 lžic agáve
 • Postup:
  1. Suché kešu oříšky rozmixujeme na mouku, kam přidáme i protein, vanilku a dobře rozmícháme.
  2. Následně přilijeme agáve a vše zpracujeme dohromady. Pokud by těsto špatně lepilo, přidejte více agáve, pokud by naopak bylo moc lepivé, přidejte více kešu mouky.
  3. Nakonec tvoříme kuličky a uchováváme v lednici. A bráníme vlastním tělem!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno neděle, 14. říjen 2018

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"