Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Jahodový "jogurt"

Jahodový "jogurt" Doporučený

RAWMANIA
Recept
Jahodový dezert polévaný banánovou čokoládou, kdo by neodolal?

Výsledek, zvlášť pokud je vychlazený, opravdu chutná jako smetanový jogurt s jahodovou příchutí. Až na to, že tento obsahuje opravdové jahody, což ten ze supermarketu těžko. Tu smetanovou část tvoří namočené kešu oříšky, které zůstaly ve vodě alespoň 20 hodin. Jsou pak daleko měkčí a lépe stravitelnější. Celková chuť je velmi lahodná a opravdu se rozplývá na jazyku!

jahodovy jogurt3

Jahodový „jogurt“ je z náplně na jahodový koláč. Trochu mi jí zbylo a nevěděla jsem co s ní. A jelikož byla vážně výborná, přidala jsem banánovou čokoládu, kterou mám nejradši, a dezert byl hotový.  Je to opravdu rychlovka a hodí se i s sebou na svačinu, když netrávíte čas doma. Stačí posypat ovocem nebo právě banánovou čokoládou a máte vystaráno. Jogurt zaručeně zasytí a zažene chuť na sladké! :-)

jahodovy jogurt4

Pokud zrovna nefandíte kešu oříškům, můžete je nahradit loupanými mandlemi (vlastnoručně), makadamovými oříšky nebo banánem. U mandlí ale nemusíte dosáhnout tak jemné konzistence. Tak se do toho pusťte, protože je opravdu o co stát!

jahodovy jogurt7

 • Suroviny:

  1 porce

  Jahodový „jogurt“

  • 2 lžíce raw mléka - recepty zde
  • 1 šálek kešu - namočených (alepsoň přes noc)
  • 2 lžíce agáve nebo jiného sladidla
  • půl šálku jahod – čerstvých nebo mražených

  Banánová čokoláda

 • Postup:
  1. Na jahodový jogurt rozmixujeme vše dohromady na velmi jemnou konzistenci. Chce to trochu výkonnější mixér a vezme to trošku času.
  2. Banánovou čokoládu vytvoříte rozmixováním obou surovin.
  3. Pak stačí jen navrstvit, posypat kešu, kakaovými boby nebo ovocem a je hotovo!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"