Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Jahodový "jogurt"

Jahodový "jogurt" Doporučený

RAWMANIA
Recept
Jahodový dezert polévaný banánovou čokoládou, kdo by neodolal?

Výsledek, zvlášť pokud je vychlazený, opravdu chutná jako smetanový jogurt s jahodovou příchutí. Až na to, že tento obsahuje opravdové jahody, což ten ze supermarketu těžko. Tu smetanovou část tvoří namočené kešu oříšky, které zůstaly ve vodě alespoň 20 hodin. Jsou pak daleko měkčí a lépe stravitelnější. Celková chuť je velmi lahodná a opravdu se rozplývá na jazyku!

jahodovy jogurt3

Jahodový „jogurt“ je z náplně na jahodový koláč. Trochu mi jí zbylo a nevěděla jsem co s ní. A jelikož byla vážně výborná, přidala jsem banánovou čokoládu, kterou mám nejradši, a dezert byl hotový.  Je to opravdu rychlovka a hodí se i s sebou na svačinu, když netrávíte čas doma. Stačí posypat ovocem nebo právě banánovou čokoládou a máte vystaráno. Jogurt zaručeně zasytí a zažene chuť na sladké! :-)

jahodovy jogurt4

Pokud zrovna nefandíte kešu oříškům, můžete je nahradit loupanými mandlemi (vlastnoručně), makadamovými oříšky nebo banánem. U mandlí ale nemusíte dosáhnout tak jemné konzistence. Tak se do toho pusťte, protože je opravdu o co stát!

jahodovy jogurt7

 • Suroviny:

  1 porce

  Jahodový „jogurt“

  • 2 lžíce raw mléka - recepty zde
  • 1 šálek kešu - namočených (alepsoň přes noc)

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce agáve nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • půl šálku jahod – čerstvých nebo mražených

  Banánová čokoláda

 • Postup:
  1. Na jahodový jogurt rozmixujeme vše dohromady na velmi jemnou konzistenci. Chce to trochu výkonnější mixér a vezme to trošku času.
  2. Banánovou čokoládu vytvoříte rozmixováním obou surovin.
  3. Pak stačí jen navrstvit, posypat kešu, kakaovými boby nebo ovocem a je hotovo!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky