Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Rozmarýnové krekry

Rozmarýnové krekry Doporučený

RAWMANIA
Recept
Suché krekry s vůní rozmarýnu!

Nejlepší je, když něco sušíte, nestíháte, zapomenete na to a po dvou dnech se kouknete do sušičky a.. jé, krekry s rozmarýnem! Aneb příběh těchto super sušených krekrů, které vydrží velmi dlouho a jsou stále moc dobré. Píšu to sem nejen pro to, že pokud v syrové stravě na něco zapomenete, tak se zase nic špatného nestane, ale i pro to, že zkrátka i já jsem normální člověk a občas také chybuji. 

rozmarynove krekry10

Nicméně, krekry s rozmarýnem opravdu stojí za to a jsou velmi jednoduché a rychlé. Dokonce jsou i rychle usušené. A navíc máte osvědčené, že i po dvou dnech, kdy je zapomenete v sušičce, jsou pořád dobré! Ale samozřejmě jsou dobré i když je tam nezapomenete, takže se je nebojte zdlábnout hned po sušení ;)

rozmarynove krekry3

Rozmarýn bych doporučovala použít čerstvý – jemně nasekaný. Je pak více aromatický a krekry nejen voní, ale i chutnají po rozmarýnu. Zkrátka, ať už na ně zapomenete nebo ne, nejde na nich nic zkazit a když budete někdy hledat něco na zub, tyto se vám doma určitě budou hodit :)

 • Suroviny:

  15-20 kusů

  • půl šálku kešu

    - koupíte zde 

  • půl šálku mandlí
  • 1-2 lžičky rozmarýnu
  • 7 lžiček lahůdkového droždí

    - koupíte zde 

  • 2-3 lžíce chia semínek (ve vodě nabobtnalých)

    - koupíte zde 

  • půl lžičky soli

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Kešu a mandle rozmixujeme na jemnou mouku, přidáme do ní rozmarýn, droždí, sůl a promícháme.
  2. Mezitím si připravíme chia semínka. Dvě až tři lžíce semínek zalijeme tak šesti lžícemi vody a počkáme až vsáknou veškerou tekutinu – v průběhu několikrát promícháme.
  3. Až jsou chia hotové, přidáme je k suché směsi a vytvarujeme těsto (pokud by bylo moc suché, přidejte vodu).
  4. Těsto rozválíme, nakrájíme na krekry (můžeme i propíchat vidličkou, aby vypadaly věrohodněji a lépe se prosušily) a sušíme asi 5h (zkrátka do doby, než budou zcela suché).
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Chleby a krekry Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Kristína Horňáková Kristína Horňáková11.06.2018 13:57
Ahoj :)

chcela by som sa opýtať aké spotrebiče (mixér a susicku) používaš?

chystám sa nejaké zakúpiť ale neviem aké. Skusala som niektore recepty ale moj 200W mixer na tie orechové veci nestaci :(

dakujem pekne za radu!
všetko dobré želám!

Kristína
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
zuzanaaaa zuzanaaaa23.06.2019 21:30
Ahoj, dá sa namiesto mandlí a kešú použiť napríklad vlašské orechy a namiesto lepidla v podobe chia semienok použiť lepivé ľanové semienka?
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky