Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Vegan čokoládová bábovka

Vegan čokoládová bábovka Doporučený

RAWMANIA
Recept
Křehounké čokoládové těsto bez vajíčka a mléka. Vegan bábovka, jak vyšitá!

Vegan těsta jsou pro mě zatím takovou malou záhadou. Už jich pár mám samozřejmě v merku, ale že bych sama od sebe už tvořila vegan obří dorty lusknutím prstu, to je pro mě zatím výzva. Když dělám třeba cheescake nebo koláč, často udělám zkrátka jednoduchý raw korpus z ořechů a datlí. Ale musím říct, že raw nepečené korpusy se k veganským krémům náramně hodí, a tvoří to úžasnou a neobjevenou kombinaci. Bábovku můžete a nemusíte polévat čokoládou. Pro mě je to naprosto jasná volba, tudíž jsem následně bábovku zalila tak, aby mi chutnala. Proto na fotografii není, jelikož.. emh.. by vypadala, jako kdyby si s ní hrálo malé dítě :D Ale jídlo má bavit. A mě to baví!

cokoladova babovka 1

Nicméně do budoucna se vrhám do velkých vegan dortů, ze kterých vám kápne slina na monitor. Těšíte se? Já moc!

 • Suroviny:

  šálek 250ml

  • 3 lžíce nepraženého kakaa
  • 1 a 3/4 šálku třtinového cukru
  • 2 a 1/4 šálku polohrubé mouky
  • 5 lžic kukuřičného škrobu
  • 3 lžičky prášku do pečiva
  • 1/2 šálku rostlinného jogurtu - používám neochucené Alpro
  • 3/4 šálku kokosového oleje
  • 400 ml kokosového mléka Aroy-D
  • 3 lžíce jablečné přednídávky nebo marmelády
 • Postup:

  Suché suroviny smícháme a pečlivě promícháme. Ostatní rozmixujeme dohladka a přidáme k suché směsi. Robotem nebo ručně hodně dobře promícháme. Těsto vložíme do kokosovým olejem vymazané a moukou posypané formy a pečeme na 170°C hodinu až hodinu a půl dokud není bábovka hotová!

 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

 • Vařený recept?:
  Ano
Kategorie: Zákusky Naposledy změněno čtvrtek, 27. září 2018

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"