Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čokoládové musli

Čokoládové musli Doporučený

RAWMANIA
Recept
Rychlá čokoládová granola, kterou si můžete udělat jak v sušičce, tak v troubě. 

Domácí musli má spoustu výhod. Nejenže ho zvládnete usušit i v troubě (i když se asi už nebude jednat o raw kvalitu), ale jsou úžasné i samotné jako křupavá svačinka. A pokud se neustále nalíváte šťávou a smoothies jako já, určitě vám něco křupavého přijde vhod. Musli vám navíc docela dlouho vydrží, jen si musíte dát pozor, aby byly opravdu dokonale vysušené. A taky, aby je někdo nesnědl :)

cokoladove musli nove2

Pokud máte děti, tohle je to nejlepší, co pro ně můžete udělat. A můžu vám slíbit, že jim granola bude chutnat daleko více než ta ze supermarketu. Budou klidnější, bystřejší a soustředěnější. Kupované sypané granoly obsahují věšinou spoustu chemických přísad, které pro tělo nejsou vůbec vhodné. V mléku se navíc nerozpustí a nestane se z nich hned lepivá hmota. Udrží tvar a jsou krásně křupavé. Díky pohance zasytí a díky raw kakau si udrží přirozenou čokoládovou chuť. :)

cokoladove musli nove1

 

 • Suroviny:

  1-2 zavařovací sklenice

  • 1 šálek pohanky
  • 1 banán
  • 3 jablka
  • půl šálku rozinek
  • 4 lžíce raw kakaanebo karobu
  • 2-3 lžičky skořice
  • 4 lžíce datlového sirupu - recept zde
  • 1 šálek lískových ořechů - nasekaných
  • půl šálku sezamových semínek
 • Postup:
  1. Pohanku si necháme přes noc namočit, aby změkla.
  2. Banán a jablka rozmixujeme na kaši a smícháme s ostatními ingrediencemi.
  3. Celou směs rozprostřeme do sušičky tak, aby se nejlépe směs spojila (po usušení se naláme). Pokud byste ji nespojily, nedostali byste tak nalámané kousky.
  4. Sušíme asi 15 hodin a po čtyřech hodinách otáčíme.
  5. Až je müsli zcela suché, nalámejte ho na kousky a skladujte v suchu a chladu :-)
  6. TIP: k musli doporučuji přidat nasekanou raw čokoládu - recept!
  7. Zalijte je raw mlékem (recepty zde) a nechte si chutnat :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno neděle, 29. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"