Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čokoládové musli

Čokoládové musli Doporučený

RAWMANIA
Recept
Rychlá čokoládová granola, kterou si můžete udělat jak v sušičce, tak v troubě. 

Domácí musli má spoustu výhod. Nejenže ho zvládnete usušit i v troubě (i když se asi už nebude jednat o raw kvalitu), ale jsou úžasné i samotné jako křupavá svačinka. A pokud se neustále nalíváte šťávou a smoothies jako já, určitě vám něco křupavého přijde vhod. Musli vám navíc docela dlouho vydrží, jen si musíte dát pozor, aby byly opravdu dokonale vysušené. A taky, aby je někdo nesnědl :)

cokoladove musli nove2

Pokud máte děti, tohle je to nejlepší, co pro ně můžete udělat. A můžu vám slíbit, že jim granola bude chutnat daleko více než ta ze supermarketu. Budou klidnější, bystřejší a soustředěnější. Kupované sypané granoly obsahují věšinou spoustu chemických přísad, které pro tělo nejsou vůbec vhodné. V mléku se navíc nerozpustí a nestane se z nich hned lepivá hmota. Udrží tvar a jsou krásně křupavé. Díky pohance zasytí a díky raw kakau si udrží přirozenou čokoládovou chuť. :)

cokoladove musli nove1

 

 • Suroviny:

  1-2 zavařovací sklenice

  • 1 šálek pohanky
  • 1 banán
  • 3 jablka
  • půl šálku rozinek
  • 4 lžíce raw kakaa

    - koupíte zde 

   nebo karobu
  • 2-3 lžičky skořice
  • 4 lžíce datlového sirupu - recept zde
  • 1 šálek lískových ořechů - nasekaných
  • půl šálku sezamových semínek
 • Postup:
  1. Pohanku si necháme přes noc namočit, aby změkla.
  2. Banán a jablka rozmixujeme na kaši a smícháme s ostatními ingrediencemi.
  3. Celou směs rozprostřeme do sušičky tak, aby se nejlépe směs spojila (po usušení se naláme). Pokud byste ji nespojily, nedostali byste tak nalámané kousky.
  4. Sušíme asi 15 hodin a po čtyřech hodinách otáčíme.
  5. Až je müsli zcela suché, nalámejte ho na kousky a skladujte v suchu a chladu :-)
  6. TIP: k musli doporučuji přidat nasekanou raw čokoládu - recept!
  7. Zalijte je raw mlékem (recepty zde) a nechte si chutnat :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno neděle, 29. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky