Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Kokosový chia pudink

Kokosový chia pudink

RAWMANIA
Recept
Tohle je delikátní záležitost!!!

Silné kokosové mléko, chia semínka a banánová čokoláda. Tento recept si mě natolik získal, že jsem si ho zařadila mezi mé nejoblíbenější dezerty. Svou silnou kokosovou chutí mi připomíná kokosové koktejly někde na pláži u oceánu. Opravdu, komu chutná kokos, tak si tento jednoduchý dezert zamiluje. 

A teď, jak jsem udělala tak silně kokosové mléko? No jednoduše, jako vždycky. Rozmixujete dužinu z celého kokosového ořechu v 1,5 šálku vody. Přecedíte přes plátýnko a pak přidáte jen chia. Můžete do mléka přidat i kokosovou vodu – osladí mléko, ale stejně je nejlepší ji vypít samotnou. Další vrstvou je banánová čokoláda. Dávám ji jak do dezertů, tak si jí dopřeju i samotnou s oříšky. Je prostě božská! Doporučuji vyzkoušet. Navíc když nemáte tak zralý banán, chutná úplně přesně jako pribináček – takže pro děti je jako dělaná :)

Pro mě je tohle další "přesvědčovací" recept. To znamená, že když někdo není raw a pochybuje o tomto směru stravování, stačí mu dát pár mých "přesvědčovacích" jídel a hned bude mít jiný názor na raw food. Tak na co čekáte? Tuto lahůdku máte jak za chvilku hotovou, tak za chvilku snědenou! Ale malé upozornění. Jelikož je pudink z raw mléka, zvlášť kokosového, nevydrží přes noc, takže doporučuji si jej udělat ráno a pak celý den (nebo spíš dopoledne) uzobávat. :)

Aaa už teď mám na to zase chuť…

 • Suroviny:

  Pudink

  Banánová čokoláda

 • Postup:
  1. Půl šálku chia semínek rozmícháme v celé dávce kokosového mléka a čekáme, až nabobtnají – až vsáknou veškeré mléko.
  2. Přidáme sladidlo a sušený kokos.
  3. Banány rozmixujeme, přidáme kakao, opět mixujeme a směs naléváme na spodní část nádoby.
  4. Na vrch dáme pudink a vychutnáváme.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

LENKA FOUŇOVÁ LENKA FOUŇOVÁ06.02.2016 12:02
Dobrý den,
Vaše stránky mě naprosto uchvátily:-) o raw stravě sice už nějakou dobu vím, ale až do teď mě příliš nepřesvědčila z mnoha důvodů. Co jsem ale objevila Vaše stránky, nedělám nic jiného, než zkouším různé recepty. Zatím všechny za jedna, jsou prostě božské. Nicméně jako začátečník mám pár otázek. Jak dlouho mám kokos máčet, než ho rozmixuju na mléko? A může se v raw stravě používat mražené ovoce?
Děkuji za stránky i za Vaši odpověď. A moc fandím:-)
Lenka
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová06.02.2016 12:58
Dobrý den Lenko,
jsem ráda, že zrovna naše stránky byly tím hnacím motorem k tomu, abyste vyzkoušela a zamilovala si syrovou stravu! V odkaze je přesný návod, jak udělat kokosové mléko ze sušeného nebo čerstvého kokosu i s informací, jak dlouho sušený kokos namočit. V syrové stravě se může pracovat i se zmraženým a sušeným ovocem, takže pokud v zimě postrádáte třeba jahody, dají se nahradit mraženými. Ale samozřejmě je mnohem lepší používat čerstvé :) Děkujeme za podporu a doufám, že budou recepty i nadále chutnat!
Ať se daří! B.

Odkaz na kokosové mléko: rawmania.cz/.../80-kokosove-mleko
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Mirka H. Mirka H.29.07.2016 16:50
Bylo by super mít verzi receptu pro tisk.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová31.07.2016 10:41
Ahoj Mirko, zkusíme na tom zapracovat! ;) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
klarushka klarushka11.01.2017 19:50
Dobrý den, mohla bych se zeptat, kolik toho kokosového mléka v ml? :) kdybych ho chtěkla koupit a ne vyrobit :)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová11.01.2017 20:31
Dobrý den :) Je to přibližně 250ml :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
klarushka klarushka12.01.2017 12:56
Dobře, děkuji :)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky