Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Ovoce s banánovým krémem

Ovoce s banánovým krémem

RAWMANIA
Recept
Co takhle něco krémovějšího na snídani?

Další typ na skvělou snídani nebo svačinu. Ovoce zalité banánovou polevou vážně nemá chybu. Banány dodají krémový vzhled a s kakaovými boby je tohle jídlo božské!

Ovocné (zvlášť banánové) polevy dělám moc ráda, protože jsou rychlé, vypadají krásně a pokrmu dodají určitý šmrnc. Může se k nim přidat kakao nebo jiná příchuť a jsou skvělé i samotné třeba k oříškům nebo se semínky. Proto radím ovocné polevy někdy vyzkoušet, můžete si jen tak samotné rozmixovat cokoliv. Sice je to jen kaše z ovoce, ale pokud je vám už klasická forma ovoce ohraná, tohle vás mile překvapí :-) Pro více inspirace doporučuji proěmejdit kategorii SNÍDANĚ!

ovocna kremova snidane3

Navíc, když seženete opravdu zralé kousky a nejlépe spoustu druhů, vytvoříte si opravdu perfektní ovocný salát, který po zalití banánovým krémem bude vypadat k nakousnutí! Navíc vám celý pokrm dodá spoustu energie a živin. Dá se říci, že jako takové ranní nakopnutí je to ideální. My máme ovocné snídaně nejraději. Zvlášť když mám po ruce opravdu hodně druhů ovoce. Ale občas si tělo řekne třeba jen po pohance s datlemi, oříšky a banánem. Zkrátka, je třeba svoje tělo poslouchat. Pokud by vám krém z rozmixovaného banánu opravdu zachutnal, doporučuji ho vyzkoušet s čokoládou v tomto receptu  :-)

ovocna kremova snidane5

Do ovocného salátu můžete přidat i další vaše oblíbené ingredience. Semínka, sušené ovoce, oříšky, skořici, vanilku. Je to jen na vás a vaší fantazii. Vstaňte, nadechněte se a vnímejte to, co vaše tělo chce!

ovocna kremova snidane11

Udělejte si tento skvělý ovocný salát polévaný krémovým banánem. Tím určitě nic nezkazíte ;-)

 • Suroviny:

  Ovocný salát

  • směs ovoce (ananas, nektarinky, broskve, ...)
  • 2 banány
  • citronová kůra
  • skořice
  • chia semínka

    - koupíte zde 

  • drcené kakaové boby

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Ovoce nakrájíme a vložíme do misek.
  2. Banán rozmixujeme se skořicí chia a citronovou kůrou.
  3. Poléváme banánovou směsí, ozdobíme kakaovými boby a podáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky