Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Ovoce s banánovým krémem

Ovoce s banánovým krémem

RAWMANIA
Recept
Co takhle něco krémovějšího na snídani?

Další typ na skvělou snídani nebo svačinu. Ovoce zalité banánovou polevou vážně nemá chybu. Banány dodají krémový vzhled a s kakaovými boby je tohle jídlo božské!

Ovocné (zvlášť banánové) polevy dělám moc ráda, protože jsou rychlé, vypadají krásně a pokrmu dodají určitý šmrnc. Může se k nim přidat kakao nebo jiná příchuť a jsou skvělé i samotné třeba k oříškům nebo se semínky. Proto radím ovocné polevy někdy vyzkoušet, můžete si jen tak samotné rozmixovat cokoliv. Sice je to jen kaše z ovoce, ale pokud je vám už klasická forma ovoce ohraná, tohle vás mile překvapí :-) Pro více inspirace doporučuji proěmejdit kategorii SNÍDANĚ!

ovocna kremova snidane3

Navíc, když seženete opravdu zralé kousky a nejlépe spoustu druhů, vytvoříte si opravdu perfektní ovocný salát, který po zalití banánovým krémem bude vypadat k nakousnutí! Navíc vám celý pokrm dodá spoustu energie a živin. Dá se říci, že jako takové ranní nakopnutí je to ideální. My máme ovocné snídaně nejraději. Zvlášť když mám po ruce opravdu hodně druhů ovoce. Ale občas si tělo řekne třeba jen po pohance s datlemi, oříšky a banánem. Zkrátka, je třeba svoje tělo poslouchat. Pokud by vám krém z rozmixovaného banánu opravdu zachutnal, doporučuji ho vyzkoušet s čokoládou v tomto receptu  :-)

ovocna kremova snidane5

Do ovocného salátu můžete přidat i další vaše oblíbené ingredience. Semínka, sušené ovoce, oříšky, skořici, vanilku. Je to jen na vás a vaší fantazii. Vstaňte, nadechněte se a vnímejte to, co vaše tělo chce!

ovocna kremova snidane11

Udělejte si tento skvělý ovocný salát polévaný krémovým banánem. Tím určitě nic nezkazíte ;-)

 • Suroviny:

  Ovocný salát

  • směs ovoce (ananas, nektarinky, broskve, ...)
  • 2 banány
  • citronová kůra
  • skořice
  • chia semínka
  • drcené kakaové boby
 • Postup:
  1. Ovoce nakrájíme a vložíme do misek.
  2. Banán rozmixujeme se skořicí chia a citronovou kůrou.
  3. Poléváme banánovou směsí, ozdobíme kakaovými boby a podáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"