Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čokoládový pudink

Čokoládový pudink

RAWMANIA
Recept
Jen tři ingredience a dezert chutná jako z luxusní restaurace – věříte tomu?

Tento recept je skoro každodenní záležitostí na mém jídelníčku. Když přijde chuť, udělám raw čokoládový pudink. Někdy samotný. Někdy s ovocem. Někdy s kešu oříšky. Na jakýkoliv způsob je dezert výborný. Navíc nejen chutná, ale i vypadá a proto ho používám třeba i do dezertů. Taky je skvělý v tom, že je z ingrediencí, které by měl mít každý doma a tak když přijde chuť na něco sladkého, tohle je nejlepší volba :)

Do čokoládové směsi občas přidávám i tahini. Vytvoří v dezertu ještě krémovější konzistenci a oříškovější chuť. Ale ne všem může tato kombinace chutnat. Já miluju tahini, stejně jsem ujetá i do dalších ingrediencí, které se využívají v asijské kuchyni. Dokonce na něj potají chodím jen se lžičkou. Takže buďte opravdu svobodní v tom, jak si pudink oživit a nebojte se zkoušet.

Když do tohoto receptu přidáte více vody nebo raw mléka, dostanete úžasné čokoládové smoothie. Recept je opravdu všestranný a myslím, že po přidání vašich oblíbených ingrediencí se stane oblíbenou částí vašeho nevšedního života. :)

 • Suroviny:

  2 malé porce

  • 3 banány
  • 1-2 lžíce kakaa (dávám i dvě)
  • skořice na posypání
 • Postup:
  1. Tak jednoduché. Rozmixujte banány s kakaem, dejte do misky a posypte skořicí :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Michaela Mikušová Michaela Mikušová18.02.2016 14:14
jste úžasný a díky za tyhle úžasné recepty :-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová18.02.2016 17:27
To my děkujeme za tak úžasné čtenáře! :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Sirrah Sirrah24.01.2018 09:01
Páni, tak to jsem nečekala. Je to geniální! Díky.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat