Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Mandlový pudink s mangem a mátou

Mandlový pudink s mangem a mátou

RAWMANIA
Recept
Mandlový pudink s čerstvým mangem!

Mandlové pudinky se dají udělat na 100 způsobů. Lze zaměnit ovoce, příchutě, koření, … Jsou skvělým receptem do práce, do školy nebo na výlet, protože se můžou uskladnit v zavařovací sklenici a vydrží po celý den. 

mangovy pudink s matou novy2

Chia jsou navíc velice prospěšná pro tělo. Díky své schopnosti vázat jakoukoliv tekutinu hydratují tělo a zaplní žaludek. Jsou vhodné pro děti a kojící nebo těhotné ženy, jelikož dodají velké množství živin. Obsahují také kvalitní bílkoviny a elektrolyty, které jsou potřebné pro tělo při vyvíjení fyzické aktivity.

mangovy pudink s matou novy4

Chia pudinku si udělejte libovolné množství a zkuste si ho oživit nejen mangem, ale také třeba nektarinkami (recept) nebo ho jen posypte kokosovým cukrem a skořicí. Také vyzkoušejte různá mléka a najděte si své oblíbené. Věřte, že jakékoliv mléko se bude hodit k různým typům ovoce nebo koření. Zkrátka si najděte svoje. Inspirujte se raw mléky – recepty.

 • Suroviny:

  1 porce

 • Postup:
  1. Mango rozmixujte a odložte stranou.
  2. Na pudink si vytvořte mandlové mléko podle receptu a asi do 1 šálku přidejte tak 3-4 lžíce chia semínek.
  3. Pravidelně promíchávejte v průběhu 30 minut, a pokud se vám bude zdát pudink stále moc tekutý, přidejte více chia semínek. Nakonec pudink oslaďte.
  4. K pudinku přidejte mangovou směs, ozdobte semínky nebo mátou a podávejte!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky