Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Mandlový pudink s mangem a mátou

Mandlový pudink s mangem a mátou

RAWMANIA
Recept
Mandlový pudink s čerstvým mangem!

Mandlové pudinky se dají udělat na 100 způsobů. Lze zaměnit ovoce, příchutě, koření, … Jsou skvělým receptem do práce, do školy nebo na výlet, protože se můžou uskladnit v zavařovací sklenici a vydrží po celý den. 

mangovy pudink s matou novy2

Chia jsou navíc velice prospěšná pro tělo. Díky své schopnosti vázat jakoukoliv tekutinu hydratují tělo a zaplní žaludek. Jsou vhodné pro děti a kojící nebo těhotné ženy, jelikož dodají velké množství živin. Obsahují také kvalitní bílkoviny a elektrolyty, které jsou potřebné pro tělo při vyvíjení fyzické aktivity.

mangovy pudink s matou novy4

Chia pudinku si udělejte libovolné množství a zkuste si ho oživit nejen mangem, ale také třeba nektarinkami (recept) nebo ho jen posypte kokosovým cukrem a skořicí. Také vyzkoušejte různá mléka a najděte si své oblíbené. Věřte, že jakékoliv mléko se bude hodit k různým typům ovoce nebo koření. Zkrátka si najděte svoje. Inspirujte se raw mléky – recepty.

 • Suroviny:

  1 porce

 • Postup:
  1. Mango rozmixujte a odložte stranou.
  2. Na pudink si vytvořte mandlové mléko podle receptu a asi do 1 šálku přidejte tak 3-4 lžíce chia semínek.
  3. Pravidelně promíchávejte v průběhu 30 minut, a pokud se vám bude zdát pudink stále moc tekutý, přidejte více chia semínek. Nakonec pudink oslaďte.
  4. K pudinku přidejte mangovou směs, ozdobte semínky nebo mátou a podávejte!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"