Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Kaki pudink

Kaki pudink

RAWMANIA
Recept
Ovocná směs kaki a banánu! Mňamka!

Ovoce kaki se objevilo v obchodech a určitě jste si ho zamilovali tak, jako my. A protože kreativita u mě nezná mezí a mám potřebu neustále něco vymýšlet, vrhla jsem se na tuto mňamku! Kaki je nesmírně zdravé! Má spoustu vitaminu A a C a příznivě působí na imunitu. Také je vhodné při stresových situacích a únavě. Posiluje metabolismus, kosti a příznivě ovlivňuje léčbu jater a ledvin.

kaki pudink4

Tento "pudink" se opravdu povedl, protože kombinace banánu a kaki je neodolatelná! S chia semínky tvoří přímo výživovou bombu. Chia a kaki ovoce obsahují tolik živin, že se doporučují těhotným maminkám, jelikož jsou vhodné i pro plod.

kaki pudink12

Celý recept je rychlý a jednoduchý, jako všechny tyto typy pudinků, ať už s chia semínky nebo bez. Já osobně je mám nejradši. Vyzkoušejte třeba mangový pudink - recept, pudink z nektarinek a mandlového mléka - recept nebo pudink se skořicí a kardamomem - recept :-) 

kaki pudink8

Zkrátka neváhejte si vybrat ty nejbarevnější plody a užít si je jak samotné, tak třeba v tomto pudinku!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 kaki
  • půl banánu
  • 3 lžičky chia semínek

    - koupíte zde 

  • lístky máty
 • Postup:
  1. Vyloupneme kaki ze slupky pomocí lžíce a rozmixujeme je s mátou.
  2. Přidáme chia semínka a necháme je nasáknout tekutinu (cca 15-20 min).
  3. Banán nakrájíme na plátky a dáme do nádoby.
  4. Pak přidáme rozmixované kaki s chia semínky a ozdobíme mátou, jablíčkem nebo samotným kaki.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky