Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Ovocná kaše

Ovocná kaše

RAWMANIA
Recept
Banán, hruška ,skořice – mňam!

Stýská se vám po krupičné kaši? Já vám sice nezaručím tu mléčnou příchuť, ale konzistenci a výbornou chuť ano. Navíc se skořicí a datlemi to krupicovou kaši opravdu skoro připomíná!

ovocna_kase2

Věřím, že někomu se můžou zdát některé moje recepty takové obyčejné, ale já mám ráda jednoduchost. I před raw jsem si složité recepty zjednodušovala jak v ingrediencích (jednoduše jsem některé nepoužila nebo nahradila), tak v postupu (způsob "smíchat vše dohromady" byl můj nejoblíbenější). Bohužel, ne vždy z toho vyšla tak dokonalá chuť, ale to bylo jen pro to, že mi vařená strava zkrátka nevyhovovala. V syrové stravě se vždy něco smíchá dohromady a při použití nejmenšího množství ingrediencí může vzniknout něco dokonalého.

ovocna_kase1

A proto mám ráda syrovou stravu, pro svou jednoduchost, dokonalou chuť a rychlou přípravu!

ovocna_kase4

A v tomto receptu je vše dohromady. Podle mě je to pro děti jako dělané – jemné, chutné, z ingrediencí, které dobře stráví a jednoduché. Ale i jako snídaně pro dospělé rawmaniaky je tento recept samozřejmě také vhodný :-)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 2 banány
  • 1 hruška
  • hrst datlí
  • skořice
 • Postup:
  1. Banány a hrušku rozmixujeme na jemnou kaši.
  2. Tu dáme do misky, posypeme nakrájenými datlemi a skořicí a je hotovo!
  3. Doporučuji kaši rychle sníst, díky banánu po chvíli hnědne :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"