Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Sušenky z kešu másla

Sušenky z kešu másla Doporučený

RAWMANIA
Recept
Recept na máslo a sušenky z kešu oříšků!

Sušenky chutnají jako pečené a díky kakaovému máslu dostaneme opravdovou karamelovou chuť. Pokud si na ně počkáte a vydržíte to dlouhé sušení, nikdo nerozpozná, že se jedná o raw sušenky. Na sušenky potřebujete jen pár ingrediencí a sušičku. A trpělivost, protože když jich děláte víc, tvoření kulatých tvarů vám vezme trošku času. Ale věřte mi, že si na nich pochutnáte. Já sušila jen toto množství a snědli jsme je hned. :)

kesu maslo a susenky6

Dnes tu vložím recepty dva – oba se totiž bez sebe neobejdou. A to na sušenky a kešu máslo. Čím lepší máte mixér, tím hladší máslo budete mít. Pokud už jste nějaká raw másla zkoušeli, tohle patří mezi ty nejhutnější (podle mě).  Není tak "mazlavé", ale do dezertů je perfektní. Určitě se vyplatí mít ho v kuchyni. Je možné ho v syrové stravě používat i jako náhražku klasického másla. Kešu mají celkově smetanovější chuť, a proto se vyplatí používat je v krémech, salátech nebo smoothies.

kesu maslo a susenky2

Oba recepty patří do tzv. raw gourmet stylu, ale pro milovníky jídla je to nepostradatelné. Občas si musíme udělat radost i něčím takovým. Ale abyste si nemysleli, hned večer jsem si dala šťávu z okurky a grepu – u mě jsou šťávy stále na prvním místě. :-)

kesu maslo a susenky5

Zkrátka tento recept potěší každého, kdo se syrovou stravou začíná a chce experimentovat, a koho občas přepadají chutě na sladké. Nevyčítejte si to, jsme taky jenom lidi. A pořád je důležitější ta psychická spokojenost, protože od té se pak odvíjí fyzická. Tak se pusťte do něčeho nového a ponořte se do této lázně syrového kakaa, kešu oříšků a banánů. Podle mě jsou to tři ďábelské ingredience, které si každý zamiluje. Ale všeho s mírou samozřejmě! :-)

 • Suroviny:

  8 sušenek

  • ¾ šálku kešu oříšků

    - koupíte zde 

    (nebo mandlí)
  • čtvrt šálku kešu másla (recept níže)
  • 1 lžíce agáve nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • 1 větší banán
  • 1-2 lžičky kokosového másla - recept zde
  • hrst kakaových drcených bobů

    - koupíte zde 

  Kešu máslo (malá zavařovací sklenice)

  • 1,5 šálku kešu oříšků – suchých

    - koupíte zde 

  • 1-2 lžičky skořice
  • 1-2 lžičky sladidla

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Začneme kešu máslem. Všechny ingredience hodíme do mixéru a začneme pomalu mixovat. Směs se snažíme shrnovat ze stran do doby, než se uvolní olej a vytvoří se nám ta správná struktura másla. Vezme to tak 2-3 minuty.
  2. Na sušenky rozmixujeme oříšky a odložíme stranou.
  3. Pak dáme do mixéru ostatní ingredience kromě kakaových bobů.
  4. Obě směsi smícháme dohromady a vytvoříme těsto. Nakonec přisypeme kakaové boby.
  5. Z těsta tvoříme sušenky a sušíme asi 12 hodin. Po osmi hodinách otáčíme.
  6. Sušenky můžeme ještě polít čokoládou.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky