Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Sušenky z kešu másla

Sušenky z kešu másla Doporučený

RAWMANIA
Recept
Recept na máslo a sušenky z kešu oříšků!

Sušenky chutnají jako pečené a díky kakaovému máslu dostaneme opravdovou karamelovou chuť. Pokud si na ně počkáte a vydržíte to dlouhé sušení, nikdo nerozpozná, že se jedná o raw sušenky. Na sušenky potřebujete jen pár ingrediencí a sušičku. A trpělivost, protože když jich děláte víc, tvoření kulatých tvarů vám vezme trošku času. Ale věřte mi, že si na nich pochutnáte. Já sušila jen toto množství a snědli jsme je hned. :)

kesu maslo a susenky6

Dnes tu vložím recepty dva – oba se totiž bez sebe neobejdou. A to na sušenky a kešu máslo. Čím lepší máte mixér, tím hladší máslo budete mít. Pokud už jste nějaká raw másla zkoušeli, tohle patří mezi ty nejhutnější (podle mě).  Není tak "mazlavé", ale do dezertů je perfektní. Určitě se vyplatí mít ho v kuchyni. Je možné ho v syrové stravě používat i jako náhražku klasického másla. Kešu mají celkově smetanovější chuť, a proto se vyplatí používat je v krémech, salátech nebo smoothies.

kesu maslo a susenky2

Oba recepty patří do tzv. raw gourmet stylu, ale pro milovníky jídla je to nepostradatelné. Občas si musíme udělat radost i něčím takovým. Ale abyste si nemysleli, hned večer jsem si dala šťávu z okurky a grepu – u mě jsou šťávy stále na prvním místě. :-)

kesu maslo a susenky5

Zkrátka tento recept potěší každého, kdo se syrovou stravou začíná a chce experimentovat, a koho občas přepadají chutě na sladké. Nevyčítejte si to, jsme taky jenom lidi. A pořád je důležitější ta psychická spokojenost, protože od té se pak odvíjí fyzická. Tak se pusťte do něčeho nového a ponořte se do této lázně syrového kakaa, kešu oříšků a banánů. Podle mě jsou to tři ďábelské ingredience, které si každý zamiluje. Ale všeho s mírou samozřejmě! :-)

 • Suroviny:

  8 sušenek

  • ¾ šálku kešu oříšků (nebo mandlí)
  • čtvrt šálku kešu másla (recept níže)
  • 1 lžíce agáve nebo jiného sladidla
  • 1 větší banán
  • 1-2 lžičky kokosového másla - recept zde
  • hrst kakaových drcených bobů

  Kešu máslo (malá zavařovací sklenice)

  • 1,5 šálku kešu oříšků – suchých
  • 1-2 lžičky skořice
  • 1-2 lžičky sladidla
 • Postup:
  1. Začneme kešu máslem. Všechny ingredience hodíme do mixéru a začneme pomalu mixovat. Směs se snažíme shrnovat ze stran do doby, než se uvolní olej a vytvoří se nám ta správná struktura másla. Vezme to tak 2-3 minuty.
  2. Na sušenky rozmixujeme oříšky a odložíme stranou.
  3. Pak dáme do mixéru ostatní ingredience kromě kakaových bobů.
  4. Obě směsi smícháme dohromady a vytvoříme těsto. Nakonec přisypeme kakaové boby.
  5. Z těsta tvoříme sušenky a sušíme asi 12 hodin. Po osmi hodinách otáčíme.
  6. Sušenky můžeme ještě polít čokoládou.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"