Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Banánové pralinky

Banánové pralinky

RAWMANIA
Recept
Lepší nikde nenajdete – domácí a plné chuti!

Když je čas, ráda si se syrovou stravou hraji. A s těmito pralinkami je sice trošku práce, ale zase si člověk může vytvořit něco na mlsání. Navíc se jedná o zdravé ingredience, takže tělu neuškodí. Jen na čokoládě se může vytvořit trošku závislost, takže s mírou! :-)

bananove pralinky2

Formičky jsem nijak neřešila. Prostě jsem použila ty, co jsem měla po ruce. Pokud máte doma krásnější, upřímně vám závidím. Já teď nemám moc čas zařizovat si kuchyň, ale i tak se čas od času něco takového v čem udělat pralinky někdy najde (naštěstí)! Zkrátka může to být forma na led, speciální silikonová forma na pralinky, formičky na muffiny nebo plastové nádobky. Cokoliv, použijte cokoliv. Věřte mi, že pralinky vám tak zachutnají, že vám bude jedno, zda jsou kulaté či hranaté.

bananove pralinky1

V receptu jsem použila čokoládu z kokosového oleje. To ale znamená, že když pralinky nechám v pokojové teplotě, můžou se rozpustit. Ale my jsme na kokosový olej zvyklí a nevadí nám mít tyto čokoládové pochoutky v lednici či mrazáku. Pokud chcete pralinky udělat někomu k narozeninám nebo je jen tak přinést na oslavu, použijte místo kokosového oleje kakaové máslo. Čokoláda bude tuhá i při pokojové teplotě. :-)

 • Suroviny:

  10-15 pralinek

  • čokoláda – recept zde (použijte dvakrát větší množství)
  • 2 banány
  • půl avokáda
  • hrst drcených kakaových bobů

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Formičky necháme nachladit v mrazáku a mezitím si vytvoříme čokoládu.
  2. Formy vytáhneme a čokoládou poléváme dno a strany formiček – necháme prostor pro náplň.
  3. Až budeme mít vše hotové, dáme je ztuhnout do mrazáku. Nezapomeňme si nechat trochu čokolády na "uzavření" formiček.
  4. Vytvoříme si náplň tak, že všechny ingredience kromě kakaových bobů rozmixujeme na hladkou směs. Pak přidáme boby a promícháme.
  5. Formy s čokoládou vytáhneme z mrazáku, naplníme náplní, "uzavřeme" zbytkem čokolády a dáme opět ztuhnout do mrazáku.
  6. Udržujeme v chladu a užíváme si další raw pochoutku!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky