Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Banánové pralinky

Banánové pralinky

RAWMANIA
Recept
Lepší nikde nenajdete – domácí a plné chuti!

Když je čas, ráda si se syrovou stravou hraji. A s těmito pralinkami je sice trošku práce, ale zase si člověk může vytvořit něco na mlsání. Navíc se jedná o zdravé ingredience, takže tělu neuškodí. Jen na čokoládě se může vytvořit trošku závislost, takže s mírou! :-)

bananove pralinky2

Formičky jsem nijak neřešila. Prostě jsem použila ty, co jsem měla po ruce. Pokud máte doma krásnější, upřímně vám závidím. Já teď nemám moc čas zařizovat si kuchyň, ale i tak se čas od času něco takového v čem udělat pralinky někdy najde (naštěstí)! Zkrátka může to být forma na led, speciální silikonová forma na pralinky, formičky na muffiny nebo plastové nádobky. Cokoliv, použijte cokoliv. Věřte mi, že pralinky vám tak zachutnají, že vám bude jedno, zda jsou kulaté či hranaté.

bananove pralinky1

V receptu jsem použila čokoládu z kokosového oleje. To ale znamená, že když pralinky nechám v pokojové teplotě, můžou se rozpustit. Ale my jsme na kokosový olej zvyklí a nevadí nám mít tyto čokoládové pochoutky v lednici či mrazáku. Pokud chcete pralinky udělat někomu k narozeninám nebo je jen tak přinést na oslavu, použijte místo kokosového oleje kakaové máslo. Čokoláda bude tuhá i při pokojové teplotě. :-)

 • Suroviny:

  10-15 pralinek

  • čokoláda – recept zde (použijte dvakrát větší množství)
  • 2 banány
  • půl avokáda
  • hrst drcených kakaových bobů
 • Postup:
  1. Formičky necháme nachladit v mrazáku a mezitím si vytvoříme čokoládu.
  2. Formy vytáhneme a čokoládou poléváme dno a strany formiček – necháme prostor pro náplň.
  3. Až budeme mít vše hotové, dáme je ztuhnout do mrazáku. Nezapomeňme si nechat trochu čokolády na "uzavření" formiček.
  4. Vytvoříme si náplň tak, že všechny ingredience kromě kakaových bobů rozmixujeme na hladkou směs. Pak přidáme boby a promícháme.
  5. Formy s čokoládou vytáhneme z mrazáku, naplníme náplní, "uzavřeme" zbytkem čokolády a dáme opět ztuhnout do mrazáku.
  6. Udržujeme v chladu a užíváme si další raw pochoutku!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"