Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Cibulové kroužky

Cibulové kroužky Doporučený

RAWMANIA
Recept
Jak si vylepšit syrovou stravu? Třeba takto!

Smažená cibulka na salátech nebo bramborách je v české kuchyni něco tak obvyklého, až je to smutné. Ale naše česká kuchyňka moc zdraví nepobrala a tak je potřeba nastudovat něco ze zdravého životního stylu. Nicméně abychom si z našeho jídla vytvořili nějaký chuťový zážitek, umíme si ty nezdravé věci udělat i „zdravě“. A to touto jednoduchou variantou bez přepáleného oleje.

cibulove krouzky3

Musím říct, že tento recept je spíše pro gurmánský zážitek. Chuť cibule je velmi intenzivní a s kořením jsou podle Toma lepší než kdejaké brambůrky. Pokud máte rádi cibuli, určitě si na receptu pochutnáte.

cibulove krouzky5

Přiznám se, že já cibuli nemám ráda. Sušenou cibulku v těstíčku jsem vymyslela hlavně proto, abych Tomovi opět oživila syrovou stravu. Jsem přesvědčená o tom, že se mi to opravdu povedlo. Neustále si říká o další a další. :-)

cibulove krouzky6

Cibulové kroužky se suší hodně dlouho, ale věřte mi, že je fajn si na ně počkat. Doufám, že si je užijete stejně tak, jako Tom! :-)

 • Suroviny:

  1 miska

  • 1 cibule
  • 3-4 lžíce kešu mouky (pomleté kešu oříšky)
  • 2 vrchovaté lžíce lahůdkového droždí
  • půl lžíce uzené papriky
  • menší půlka lžíce soli
  • olej – nejméně aromatický (nebo voda)
 • Postup:
  1. Cibuli nakrájíme na tenké kroužky a vložíme do misky.
  2. Následně je pokapeme olejem tak, aby se v něm všechny obalily.
  3. Ostatní suché ingredience smícháme dohromady.
  4. Do sypké směsi vkládáme jednotlivé cibulky a pečlivě je v ní obalujeme.
  5. Cibulky vložíme do sušičky a sušíme asi 15 hodin (podle velikosti).
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"