Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Okurkové jednohubky

Okurkové jednohubky

RAWMANIA
Recept
Delikatesa!

Ráda vytvářím podobné jednohubky, protože i přes svou jednoduchost vypadají nádherně a skvělé chutnají. Tyto okurky s bazalkovým dipem nemají tolik výraznou chuť a proto se k nim hodí kousek sušeného rajčátka. Můžete je rajčaty buď ozdobit nebo je dát zdát zvlášť. Ale nezapomínejte je k nim přidat, protože svou specifickou chutí mění celý pokrm.

okurkove jednohubky1

Jak je vydlabat? Není to nic těžkého, jen k tomu potřebujete trochu ostřejší lžičku, kterou můžete vydlabat okurku stejným způsobem jako třeba kiwi. Tato činnost je jediná, která může zabrat trochu práce, ale pokud opravdu chystáte nějakou oslavu, radím vám udělat od každého trochu, aby vás jednotlivé činnosti neunavily a nepřestaly vás bavit.

okurkove jednohubky2

Dip bude hustý podle toho, kolik přidáte vody. Přidávejte postupně a od oka podle toho, jak moc chcete dip hustý. Čím více dip rozmixujete, tím více bude jemnější. Nezapomínejte na fakt, že okurky mají spoustu vody a při mixování vodu pustí – mohlo by se stát, že dip bude příliš tekutý, v tomto případě přidejte více kešu oříšků. Raw dipy se dají vždy všelijak napravit, v tom jsou recepty syrové stravy tak krásné! :-)

okurkove jednohubky6

Nic vám nebrání tomu udělat vše zvlášť a k dipu podávat krájenou zeleninu, ale pokud si s tím dáte práci, výsledek bude daleko krásnější! Doufám, že vás tyto jednohubky dostatečně zaujaly a brzo se objeví na vašem stole. :-)

 • Suroviny:

  Libovolné množství

  Dip (malá miska)

  • půl okurky
  • 1,5 šálku kešu
  • necelá lžička soli (podle chuti)
  • hrst bazalky
  • 1 lžíce lahůdkového droždí
  • 2 stroužky česneku
  • voda – dle potřeby

  Ostatní

  • okurky
  • sušená rajčata
 • Postup:
  1. Na dip rozmixujeme suché ingredience dohromady a pak postupně přidáváme ty ostatní. Dle potřeby dolévejte vodu do požadované hustoty.
  2. Dochuťte a udržujte v lednici!
  3. Okurky nakrájíme asi na malé špalky (asi 3cm) a lžičkou je vydlabeme tak, abychom okurky neporušili.
  4. Okurky plníme dipem a zdobíme sušenými rajčaty!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"