Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Okurkové jednohubky

Okurkové jednohubky

RAWMANIA
Recept
Delikatesa!

Ráda vytvářím podobné jednohubky, protože i přes svou jednoduchost vypadají nádherně a skvělé chutnají. Tyto okurky s bazalkovým dipem nemají tolik výraznou chuť a proto se k nim hodí kousek sušeného rajčátka. Můžete je rajčaty buď ozdobit nebo je dát zdát zvlášť. Ale nezapomínejte je k nim přidat, protože svou specifickou chutí mění celý pokrm.

okurkove jednohubky1

Jak je vydlabat? Není to nic těžkého, jen k tomu potřebujete trochu ostřejší lžičku, kterou můžete vydlabat okurku stejným způsobem jako třeba kiwi. Tato činnost je jediná, která může zabrat trochu práce, ale pokud opravdu chystáte nějakou oslavu, radím vám udělat od každého trochu, aby vás jednotlivé činnosti neunavily a nepřestaly vás bavit.

okurkove jednohubky2

Dip bude hustý podle toho, kolik přidáte vody. Přidávejte postupně a od oka podle toho, jak moc chcete dip hustý. Čím více dip rozmixujete, tím více bude jemnější. Nezapomínejte na fakt, že okurky mají spoustu vody a při mixování vodu pustí – mohlo by se stát, že dip bude příliš tekutý, v tomto případě přidejte více kešu oříšků. Raw dipy se dají vždy všelijak napravit, v tom jsou recepty syrové stravy tak krásné! :-)

okurkove jednohubky6

Nic vám nebrání tomu udělat vše zvlášť a k dipu podávat krájenou zeleninu, ale pokud si s tím dáte práci, výsledek bude daleko krásnější! Doufám, že vás tyto jednohubky dostatečně zaujaly a brzo se objeví na vašem stole. :-)

 • Suroviny:

  Libovolné množství

  Dip (malá miska)

  • půl okurky
  • 1,5 šálku kešu

    - koupíte zde 

  • necelá lžička soli (podle chuti)

    - koupíte zde 

  • hrst bazalky
  • 1 lžíce lahůdkového droždí

    - koupíte zde 

  • 2 stroužky česneku
  • voda – dle potřeby

  Ostatní

  • okurky
  • sušená rajčata
 • Postup:
  1. Na dip rozmixujeme suché ingredience dohromady a pak postupně přidáváme ty ostatní. Dle potřeby dolévejte vodu do požadované hustoty.
  2. Dochuťte a udržujte v lednici!
  3. Okurky nakrájíme asi na malé špalky (asi 3cm) a lžičkou je vydlabeme tak, abychom okurky neporušili.
  4. Okurky plníme dipem a zdobíme sušenými rajčaty!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky