Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
"Sýrové" kapustové chipsy

"Sýrové" kapustové chipsy

RAWMANIA
Recept
Tak do těchto chipsů se zamilujete, slibuji!

Já nevím, jestli mám tak úžasný recept sdílet, protože je asi stejně návykový jako sýrový popcorn, který si můžete koupit v kině. Opravdu, ta souhra chutí je tak úžasná, že okamžitě zmizí ze stolu. Já je v podstatě vždy sním hned po vytáhnutí ze sušičky. Jsou prostě boží! Pokud byste se báli kapustových listů, jsou v této kombinaci naprosto výborné a určitě si je zamilujete. Nicméně můžete použít třeba i špenátové listy.

Receptem jsem se inspirovala u Zuzanky z Love of Raw a už při prvním ochutnání jsem jí je skoro všechny snědla. Takže jsem si následně musela slíbit, že se o ně s vámi taky podělím. Dokonce jsou i poměrně rychle usušené a příprava není zase tak složitá. Vzhledem k tomu, jak úžasný získáte výsledek, to za to opravdu stojí.

Vážně tyto chipsy vyzkoušejte, protože si je zamilují i ti, kteří o syrové stravě neví absolutně nic. Jsou prostě dokonalé!

 • Suroviny:

  1 miska chipsů

  • 10 vnějších listů kapusty (těch velmi rozvětvených a nejzelenějších)
  • 200g kešu oříšků
  • půl lžičky hořčice
  • 3 lžíce lahůdkového droždí
  • 1 menší lžíce soli (může být i méně, dala jsem ji od oka)
  • půlka cibule
  • špetka pepře
  • trocha kurkumy na obarvení :)
  • cca půl šálku vody - postupně přidávejte
 • Postup:
  1. Kapustu nakrájíme a vložíme do velké mísy (pracujeme pouze s listy, tvrdé stonky vykrojíme)
  2. Rozmixujeme všechny ingredience do hladké konzistence a případně dochutíme, pokud by bylo třeba.
  3. Vzniklou sýrovou omáčkou vlijeme do misky s kapustou a listy v ní pečlivě obalíme.
  4. Naskládáme na sušící plátky (není třeba sušících vložek) a následně ještě trochu posypeme lahůdkovým droždím.
  5. Sušíme cca 6 hodin, nicméně si je v posledních dvou hodinkách zkontrolujte, zda už nejsou hotové :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno pátek, 20. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"