Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

"Sýrové" kapustové chipsy

"Sýrové" kapustové chipsy

RAWMANIA
Recept
Tak do těchto chipsů se zamilujete, slibuji!

Já nevím, jestli mám tak úžasný recept sdílet, protože je asi stejně návykový jako sýrový popcorn, který si můžete koupit v kině. Opravdu, ta souhra chutí je tak úžasná, že okamžitě zmizí ze stolu. Já je v podstatě vždy sním hned po vytáhnutí ze sušičky. Jsou prostě boží! Pokud byste se báli kapustových listů, jsou v této kombinaci naprosto výborné a určitě si je zamilujete. Nicméně můžete použít třeba i špenátové listy.

Receptem jsem se inspirovala u Zuzanky z Love of Raw a už při prvním ochutnání jsem jí je skoro všechny snědla. Takže jsem si následně musela slíbit, že se o ně s vámi taky podělím. Dokonce jsou i poměrně rychle usušené a příprava není zase tak složitá. Vzhledem k tomu, jak úžasný získáte výsledek, to za to opravdu stojí.

Vážně tyto chipsy vyzkoušejte, protože si je zamilují i ti, kteří o syrové stravě neví absolutně nic. Jsou prostě dokonalé!

 • Suroviny:

  1 miska chipsů

  • 10 vnějších listů kapusty (těch velmi rozvětvených a nejzelenějších)
  • 200g kešu oříšků

    - koupíte zde 

  • půl lžičky hořčice
  • 3 lžíce lahůdkového droždí

    - koupíte zde 

  • 1 menší lžíce soli (může být i méně, dala jsem ji od oka)

    - koupíte zde 

  • půlka cibule
  • špetka pepře
  • trocha kurkumy na obarvení :)
  • cca půl šálku vody - postupně přidávejte
 • Postup:
  1. Kapustu nakrájíme a vložíme do velké mísy (pracujeme pouze s listy, tvrdé stonky vykrojíme)
  2. Rozmixujeme všechny ingredience do hladké konzistence a případně dochutíme, pokud by bylo třeba.
  3. Vzniklou sýrovou omáčkou vlijeme do misky s kapustou a listy v ní pečlivě obalíme.
  4. Naskládáme na sušící plátky (není třeba sušících vložek) a následně ještě trochu posypeme lahůdkovým droždím.
  5. Sušíme cca 6 hodin, nicméně si je v posledních dvou hodinkách zkontrolujte, zda už nejsou hotové :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno pátek, 20. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky