Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Raw mrkvové kuličky

Raw mrkvové kuličky Doporučený

RAWMANIA
Recept
Jednoduché raw kuličky s příchutí karamelu a sladké mrkve! :)

Ráda experimentuji a ne vždy dostanu takový výsledek, jaký očekávám.. Ale snad to také znáte a nestává se to pouze mě (to by bylo smutné). Naštěstí v tomto případě mě žádné nemilé překvapení nečekalo a s výsledkem jsem byla natolik spokojená, že jsem spořádala skoro všechny kuličky najednou. Což je u mě dost netradiční záležitost, protože si vždy nechávám nějakou porci na pozdější mlsání. Ale pravidla jsou od toho, aby se porušovala, že? :)

Chápu, že ne všichni budou nadšenci kokosového cukru. Pokud byste ho chtěli nahradit, můžete použít třeba datle a obalit raw kuličky ve skořici a kakau nebo nasekaných oříšcích. Když budete chtít, určitě vás napadnou i další alternativy.

Tyto raw kuličky jsou skvělé na cestu – stejně jako další verze kuliček, do kterých jsem se v poslední době naprosto zamilovala.. Třeba tyto z lískových oříšků nebo tyto pistáciové jsou zkrátka úžasné! Vyzkoušejte alespoň jedny z nich, protože nevíte, o co přicházíte! :)

 

 • Suroviny:

  23 kuliček

  • půl šálku mrkve
  • 1 šálek vlašských oříšků
  • půl šálku datlí - namočených přes noc (nebo min. 2 hod ve vodě)
  • 1 lžička skořice
  • půl šálku kešu

    - koupíte zde 

  • kokosový cukr

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Vlašské oříšky, kešu a skořici rozmixujeme na jemnou mouku.
  2. Dále si nastrouháme mrkev najemno a přidáme k suché směsi.
  3. Datle přecedíme, vymačkáme z nich veškerou vodu a přidáme k oříškům.
  4. Vytvoříme těsto, ze kterého pak tvarujeme kuličky, které následně obalujeme v kokosovém cukru.
  5. Udržujeme v lednici! :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky