Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Raw mrkvové kuličky

Raw mrkvové kuličky Doporučený

RAWMANIA
Recept
Jednoduché raw kuličky s příchutí karamelu a sladké mrkve! :)

Ráda experimentuji a ne vždy dostanu takový výsledek, jaký očekávám.. Ale snad to také znáte a nestává se to pouze mě (to by bylo smutné). Naštěstí v tomto případě mě žádné nemilé překvapení nečekalo a s výsledkem jsem byla natolik spokojená, že jsem spořádala skoro všechny kuličky najednou. Což je u mě dost netradiční záležitost, protože si vždy nechávám nějakou porci na pozdější mlsání. Ale pravidla jsou od toho, aby se porušovala, že? :)

Chápu, že ne všichni budou nadšenci kokosového cukru. Pokud byste ho chtěli nahradit, můžete použít třeba datle a obalit raw kuličky ve skořici a kakau nebo nasekaných oříšcích. Když budete chtít, určitě vás napadnou i další alternativy.

Tyto raw kuličky jsou skvělé na cestu – stejně jako další verze kuliček, do kterých jsem se v poslední době naprosto zamilovala.. Třeba tyto z lískových oříšků nebo tyto pistáciové jsou zkrátka úžasné! Vyzkoušejte alespoň jedny z nich, protože nevíte, o co přicházíte! :)

 

 • Suroviny:

  23 kuliček

  • půl šálku mrkve
  • 1 šálek vlašských oříšků
  • půl šálku datlí - namočených přes noc (nebo min. 2 hod ve vodě)
  • 1 lžička skořice
  • půl šálku kešu
  • kokosový cukr
 • Postup:
  1. Vlašské oříšky, kešu a skořici rozmixujeme na jemnou mouku.
  2. Dále si nastrouháme mrkev najemno a přidáme k suché směsi.
  3. Datle přecedíme, vymačkáme z nich veškerou vodu a přidáme k oříškům.
  4. Vytvoříme těsto, ze kterého pak tvarujeme kuličky, které následně obalujeme v kokosovém cukru.
  5. Udržujeme v lednici! :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"