Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Kešu mléko

Kešu mléko

RAWMANIA
Recept
Rostlinné mléko, které se nejvíce podobá kravskému.

Kešu oříšky jsou často využívanou surovinou v raw gourmet kuchyni, ale protože mám raději tu živější stravu, snažím se je čím dál tím více nahrazovat. Nicméně i tak jsou kešu ořechy velmi využívané a dokáží nahradit například smetanu, mléko nebo funkci "másla" v krému. Což se hodí, když nás honí mlsná nebo si chceme připomenout určitou chuť. :-)

kesu mleko2

Ale stále jsou potravinou, která nám může dát taky nějak ty cenné látky.  Jsou bohaté na hořčík nebo vitaminy B1 a B2. Svými účinky dokáží odstranit únavu, stres nebo depresi. Jelikož jde o olejnaté plody, jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Zlepšují paměť a myšlení a celkově podporují nervovou soustavu.

kesu mleko1

Kešu mléko je velice jednoduché a dokonce jako jedno z mála se může vypít bez toho, aniž by bylo třeba ho přecedit. Takže je vše rychlejší, pohodlnější a praktičtější. A to občas rádi uvítáme.

kesu mleko3

Vyzkoušejte a uvidíte sami. Svou chutí dokáže dokonale nahradit kravské mléko, a proto ho uvítají ti, kterým by třeba tato chuť mohla chybět. :-)

 • Suroviny:

  1l mléka

  • 1 šálek kešu - namočených na 3 hodiny
  • 900-1000 ml vody
  • 5 datlí
 • Postup:
  1. Kešu necháme namočené a po třech hodinách dáme i s ostatními ingrediencemi do mixéru.
  2. Mixujeme tak dlouho, dokud nejsou kešu zcela rozmixované.
  3. Uchováváme v lednici (max. 24 hodin) a vychutnáváme!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: RAW mléka Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Luca Luca26.01.2016 22:30
Dobrý den, kde kupujete ořechy - kešu, mandle.....
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová27.01.2016 13:52
Ahoj Lucko, ořechy buď kupujeme v e-shopech (např. biolevel.cz, wolfberry.cz, apod.) nebo ve zdravých výživách v okolí. Jelikož bydlíme v Brně, máme jich tu plno a tak mám pár svých oblíbených, kam často chodím nakupovat. Někdo nakupuje ořechy třeba i v arabských obchůdcích. Je třeba si projít okolí a srovnat ceny :) Ale semínka a oříšky bereme často biolevel.cz :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Martiniquest Martiniquest07.02.2017 09:17
Zdravim :)
Chtela bych se zeptat, kolik konkretne davate na udane mnozstvi vody orechu? Protoze neni salek jako salek :) dekuji moc!
Martina
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová12.02.2017 16:36
Dobrý den :) Je to asi 100-120g oříšků. Já používám 250ml šálek :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Daniel Daniel09.11.2018 21:38
ahoj, musí být v kesu mlece ty datle? to je kvuli sladké chuti?
děkuji
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat