Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Paprikové tyčinky

Paprikové tyčinky

RAWMANIA
Recept
Tyčinky patří na každý stůl!

Už jste přemýšleli, jaké chuťovky se vám objeví na stole na Silvestra a Nový rok? No, já se lehce odklonila od cukroví a vymyslela něco geniálního.

slane tycinky3

Není to sice nic složitého, ale dobré to je - a to je přece to hlavní! Na novoroční oslavy u nás vždycky frčelo listové těsto. Je fakt, že je velmi univerzální. Jak samotné, tak s něčím, na slano, na sladko.. No ale to přece neznamená, že v syrové stravě musíme na nový rok papat jen jablka a hrušky (i když stejně si je nachystám!). Zkrátka i my si můžeme zhřešit něčím dobrým a kořeněným – třeba těmito tyčinkami :-)

slane tycinky2

Pokud nebudete mít zrovna po ruce uzenou papriku, vůbec to nevadí. Použijte třeba kari nebo tam nechte jen lahůdkové droždí. Ale já kombinaci uzené papriky (té kvalitní – ne ochucené, ale opravdové) a lahůdkového droždí miluju. Občas si prostě potřebuji okořenit život! A vy určitě také, tak neváhejte a vrhněte se na ně!

 • Suroviny:

  Paprikové tyčinky

   

 • Postup:
  1. Nejprve si vytvořte těsto podle receptu.
  2. Těsto vyválejte a bohatě posypte paprikou a lahůdkovým droždím. Také můžete podle chuti těsta přidat i sůl.
  3. Nakonec těsto posypte sezamem (bude potřeba ho do těsta lehce zamáčknout).
  4. Teď stačí jen nožem nakrájet proužky, dát je sušit do sušičky na několik hodin (5-8 hodin, podle tloušťky těsta) a je hotovo!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"