Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Paprikové tyčinky

Paprikové tyčinky

RAWMANIA
Recept
Tyčinky patří na každý stůl!

Už jste přemýšleli, jaké chuťovky se vám objeví na stole na Silvestra a Nový rok? No, já se lehce odklonila od cukroví a vymyslela něco geniálního.

slane tycinky3

Není to sice nic složitého, ale dobré to je - a to je přece to hlavní! Na novoroční oslavy u nás vždycky frčelo listové těsto. Je fakt, že je velmi univerzální. Jak samotné, tak s něčím, na slano, na sladko.. No ale to přece neznamená, že v syrové stravě musíme na nový rok papat jen jablka a hrušky (i když stejně si je nachystám!). Zkrátka i my si můžeme zhřešit něčím dobrým a kořeněným – třeba těmito tyčinkami :-)

slane tycinky2

Pokud nebudete mít zrovna po ruce uzenou papriku, vůbec to nevadí. Použijte třeba kari nebo tam nechte jen lahůdkové droždí. Ale já kombinaci uzené papriky (té kvalitní – ne ochucené, ale opravdové) a lahůdkového droždí miluju. Občas si prostě potřebuji okořenit život! A vy určitě také, tak neváhejte a vrhněte se na ně!

 • Suroviny:

  Paprikové tyčinky

   

 • Postup:
  1. Nejprve si vytvořte těsto podle receptu.
  2. Těsto vyválejte a bohatě posypte paprikou a lahůdkovým droždím. Také můžete podle chuti těsta přidat i sůl.
  3. Nakonec těsto posypte sezamem (bude potřeba ho do těsta lehce zamáčknout).
  4. Teď stačí jen nožem nakrájet proužky, dát je sušit do sušičky na několik hodin (5-8 hodin, podle tloušťky těsta) a je hotovo!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky