Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čoko-proteinové kuličky

Čoko-proteinové kuličky

RAWMANIA
Recept
Prý nejčokoládovější a nejlepší kuličky, jaké jsem kdy udělala. 

Proteinové kuličky s datlemi umí každý. Už mě ty mé recepty s datlemi trošku přestaly bavit, tak jsem si říkala, že to trošku okořením a zkusím udělat kuličky bez datlí a jiného sušeného ovoce. Zatím mi to takto šlo jen v případě kešu oříšků, ale jiných ne. Ale proč to nezkusit, že? A povedlo se.

Coko proteinove kulicky2

 

Když jsem do směsi ořechů a proteinu přidala rozpuštěnou čokoládu, najednou vše drželo a kuličky navíc v lednici krásně ztuhly. V ten den jsem měla večer program a tyto čokoládky zůstaly netknuté v lednici. Když jsem se vrátila domů, našla jsem misku s kuličkami prázdnou a v ní vzkaz, že byly moc dobré. Aneb když si z vás přátelé trošku vystřelí. Oni moc dobře ví, že dokud nesvolím, tak se nesmí ničeho dotknout, protože ne vždy bývají mé výtvory už nafocené. A tak kuličky přesypali (přiznali se, že ochutnali jednu a rozdělili si ji mezi sebou - byli tři :D) a nechali na místě, kde byly, jen prázdnou misku se vzkazem. Každopádně já kuličky hned našla a navíc měla už výtvor vyfocený, takže je klidně mohli zdlábnout všechny, ale protože mě milují, vzali si jen jednu. Jsou prostě úžasní. 

A prý byla opravdu bezkonkurenční!

Mohlo to být taky tím, že jsem do ní použila nový čokoládový protein, který jsme měla možnost vyzkoušet. Protein má podle mě velmi dobré složení, obsahuje pouze rostlinné složky a superpotraviny v BIO kvalitě. A chuťově jsem si ho oblíbila jak já, tak i moje spolubydlící, která na něj (tajně) chodí. Může se použít samozřejmě i do smoothies, dále jen jako nápoj nebo i do nějakých dezertů či snacků, které se v průběhu aktivního dne vždycky hodí. Protein je od Balicekzdraví.cz, kde ho můžete i koupit. Takže pokud chcete nějakou změnu a zkusit něco nového, určitě se k nim koukněte. Mají i jahodovou a vanilkovou příchuť :)

Coko proteinove kulicky1

Tak šup na recept!

 • Suroviny:

  Cca 20 kuliček

  • necelý šálek (250ml) mandlí
  • čtvrt šálku pekanů nebo vlašských oříšků
  • 1 vrchovatá lžíce čokoládového proteinu (Balíček Zdraví)
  • čokoláda - porce podle receptu zde
  • 1 lžíce nasekaných kakaových bobů

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Mandle a pekany rozmixujeme na mouku, do které přidáme protein a kakaové boby. 
  2. Následně vytvoříme čokoládu podle receptu a přiléváme do směsi, dokud není akorát na tvoření - ani nelepí, ani není suchá. Měli byste vypotřebovat skoro celou porci čokolády ne-li celou. 
  3. Následně tvoříme kuličky a udržujeme v lednici :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 30. srpen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky