Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čoko-proteinové kuličky

Čoko-proteinové kuličky

RAWMANIA
Recept
Prý nejčokoládovější a nejlepší kuličky, jaké jsem kdy udělala. 

Proteinové kuličky s datlemi umí každý. Už mě ty mé recepty s datlemi trošku přestaly bavit, tak jsem si říkala, že to trošku okořením a zkusím udělat kuličky bez datlí a jiného sušeného ovoce. Zatím mi to takto šlo jen v případě kešu oříšků, ale jiných ne. Ale proč to nezkusit, že? A povedlo se.

Coko proteinove kulicky2

 

Když jsem do směsi ořechů a proteinu přidala rozpuštěnou čokoládu, najednou vše drželo a kuličky navíc v lednici krásně ztuhly. V ten den jsem měla večer program a tyto čokoládky zůstaly netknuté v lednici. Když jsem se vrátila domů, našla jsem misku s kuličkami prázdnou a v ní vzkaz, že byly moc dobré. Aneb když si z vás přátelé trošku vystřelí. Oni moc dobře ví, že dokud nesvolím, tak se nesmí ničeho dotknout, protože ne vždy bývají mé výtvory už nafocené. A tak kuličky přesypali (přiznali se, že ochutnali jednu a rozdělili si ji mezi sebou - byli tři :D) a nechali na místě, kde byly, jen prázdnou misku se vzkazem. Každopádně já kuličky hned našla a navíc měla už výtvor vyfocený, takže je klidně mohli zdlábnout všechny, ale protože mě milují, vzali si jen jednu. Jsou prostě úžasní. 

A prý byla opravdu bezkonkurenční!

Mohlo to být taky tím, že jsem do ní použila nový čokoládový protein, který jsme měla možnost vyzkoušet. Protein má podle mě velmi dobré složení, obsahuje pouze rostlinné složky a superpotraviny v BIO kvalitě. A chuťově jsem si ho oblíbila jak já, tak i moje spolubydlící, která na něj (tajně) chodí. Může se použít samozřejmě i do smoothies, dále jen jako nápoj nebo i do nějakých dezertů či snacků, které se v průběhu aktivního dne vždycky hodí. Protein je od Balicekzdraví.cz, kde ho můžete i koupit. Takže pokud chcete nějakou změnu a zkusit něco nového, určitě se k nim koukněte. Mají i jahodovou a vanilkovou příchuť :)

Coko proteinove kulicky1

Tak šup na recept!

 • Suroviny:

  Cca 20 kuliček

  • necelý šálek (250ml) mandlí
  • čtvrt šálku pekanů nebo vlašských oříšků
  • 1 vrchovatá lžíce čokoládového proteinu (Balíček Zdraví)
  • čokoláda - porce podle receptu zde
  • 1 lžíce nasekaných kakaových bobů
 • Postup:
  1. Mandle a pekany rozmixujeme na mouku, do které přidáme protein a kakaové boby. 
  2. Následně vytvoříme čokoládu podle receptu a přiléváme do směsi, dokud není akorát na tvoření - ani nelepí, ani není suchá. Měli byste vypotřebovat skoro celou porci čokolády ne-li celou. 
  3. Následně tvoříme kuličky a udržujeme v lednici :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 30. srpen 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"