Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Banánové kuličky

Banánové kuličky Doporučený

RAWMANIA
Recept
Sušené banány dokáží vytvořit neobyčejnou příchuť, které nikdo neodolá!

Občas se mi stane, že nemám čas vytvářet recepty na web, ale zato jich vždycky spoustu vymyslím. Každopádně skrz nedostatek času jsem ještě nezačala tvořit ani cukroví a to už většinou mívám vytvořená alespoň raffaelka - recepty na moje raw cukroví najdete v mé vánoční e-book zde. Ale konečně mám volněji a ani nevíte, jak jsem se těšila na první nový recept po tak dlouhé době. Těšila jsem se na tvoření, fotografování, vytváření alternativ, když se mi moje představa nepovede, sepisování, upravování fotografií a následné sdílení s vámi. Je to nádherný a tvořivý proces, který má vždy nějaký výsledek nejen pro mě. A ani si nedokážete představit, jaké to je konečně spojit moje recepty s produkty, za kterými dám ruku do ohně!

bananove kulicky3

Recept je bez oříšků, jen se sezamem, kakaem, sušenými banány a datlemi. Sušené banány jsou super ingredience pro raw recepty, protože dodávají tak neobyčejnou chuť, že z každého jídla vytvoříte pořádné dílo. Do receptu jsem místo datlí také použila datlovou pastu, která je výborná právě na kuličky nebo jiné rychlovky. Jendbejte na kvalitu a vyšší vlhkost, zrovna u této ingredience si nebojte připlatit. Vyplatí se to :)

bananove kulicky7

Do kuliček jsem přidala i trošku "karamelového" prášku mesquite, což je výborná peruánská superpotravina, kterou ale já osobně oceňuji hlavně pro její sladce karamelovou příchuť. V kuličkách spolu s banánem tak tvoří karamelovo-rumový nádech, což nám v tomto prosincovém období krásně zapadá do atmosféry.

Doufám, že vám budou kuličky chutnat a budou vám dělat společnost nejen na Vánoce :)

 • Suroviny:

  16 kuliček

 • Postup:
  1. Datlovou pastu a banány nakrájíme na malé kousky a buď rozmixujeme ve výkonném mixéru (slabší to opravdu nezvládne, i s Vitamixem jsem hmotu pouze rozsekala na menší kousky, jelikož je hmota opravdu tuhá), nebo je nasekáme nožem a přidáme k ostatním ingrediencím.bananove kulicky1bananove kulicky2
  2. Chvilku si s těstem hrajeme a po chvilce přidáme trošku vody. Voda nám těsto následně krásně spojí a pak už jen tvoříme kuličky a obalujeme v kakau, kokosu nebo kokosovém cukru. 
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno úterý, 14. listopad 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"