Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Banánové kuličky

Banánové kuličky Doporučený

RAWMANIA
Recept
Sušené banány dokáží vytvořit neobyčejnou příchuť, které nikdo neodolá!

Občas se mi stane, že nemám čas vytvářet recepty na web, ale zato jich vždycky spoustu vymyslím. Každopádně skrz nedostatek času jsem ještě nezačala tvořit ani cukroví a to už většinou mívám vytvořená alespoň raffaelka - recepty na moje raw cukroví najdete v mé vánoční e-book zde. Ale konečně mám volněji a ani nevíte, jak jsem se těšila na první nový recept po tak dlouhé době. Těšila jsem se na tvoření, fotografování, vytváření alternativ, když se mi moje představa nepovede, sepisování, upravování fotografií a následné sdílení s vámi. Je to nádherný a tvořivý proces, který má vždy nějaký výsledek nejen pro mě. A ani si nedokážete představit, jaké to je konečně spojit moje recepty s produkty, za kterými dám ruku do ohně!

bananove kulicky3

Recept je bez oříšků, jen se sezamem, kakaem, sušenými banány a datlemi. Sušené banány jsou super ingredience pro raw recepty, protože dodávají tak neobyčejnou chuť, že z každého jídla vytvoříte pořádné dílo. Do receptu jsem místo datlí také použila datlovou pastu, která je výborná právě na kuličky nebo jiné rychlovky. Jendbejte na kvalitu a vyšší vlhkost, zrovna u této ingredience si nebojte připlatit. Vyplatí se to :)

bananove kulicky7

Do kuliček jsem přidala i trošku "karamelového" prášku mesquite, což je výborná peruánská superpotravina, kterou ale já osobně oceňuji hlavně pro její sladce karamelovou příchuť. V kuličkách spolu s banánem tak tvoří karamelovo-rumový nádech, což nám v tomto prosincovém období krásně zapadá do atmosféry.

Doufám, že vám budou kuličky chutnat a budou vám dělat společnost nejen na Vánoce :)

 • Suroviny:

  16 kuliček

 • Postup:
  1. Datlovou pastu a banány nakrájíme na malé kousky a buď rozmixujeme ve výkonném mixéru (slabší to opravdu nezvládne, i s Vitamixem jsem hmotu pouze rozsekala na menší kousky, jelikož je hmota opravdu tuhá), nebo je nasekáme nožem a přidáme k ostatním ingrediencím.bananove kulicky1bananove kulicky2
  2. Chvilku si s těstem hrajeme a po chvilce přidáme trošku vody. Voda nám těsto následně krásně spojí a pak už jen tvoříme kuličky a obalujeme v kakau, kokosu nebo kokosovém cukru. 
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno úterý, 14. listopad 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky