Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Exotická okurka

Exotická okurka

RAWMANIA
Recept
Originální název pro originální šťávu!

Možná vás kombinace všech surovin překvapí, ale chuť tohoto džusu je BOŽÍ! Je sladký a díky zázvoru v tomto chladném období krásně zahřeje. Na chuť jsem byla velmi zvědavá, ale mile mě překvapila a musím říct, že mě postavila po ránu na nohy! A co obsahuje? Vše zdravé, co je potřeba pro naše tělo!

exoticka okurka8

Okurka. Pročišťuje tělo a dokáže léčit močové a ledvinové kameny. Okurková šťáva vyživuje pokožku a uklidňuje ji (já si díky ní skoro vyléčila atopický ekzém). Enzymy v okurce pročišťují střeva a zabíjí bakterie. Navíc jsou skvělé při hubnutí!

Hruška. Toto šťavnaté ovoce velmi příznivě ovlivňuje činnost střev a tím podporují pročišťování těla, ale u některých citlivějších osob mohou vyvolat nadýmání. Hrušky odvodňují a snižují krevní tlak. Šťáva z těchto sladkých plodů působí uklidňujícím účinkem na žaludeční potíže a také má močopudné a žlučopudné účinky. Šťáva z hrušky podávaná 4x denně se může použít při situacích, které vyžadují přítomnost diuretik.

O jablíčkách a zázvoru jsem mluvila v receptu na šťávu z mrkve a zázvoru, která vás po ránu zaručeně probere, jelikož všechny suroviny v receptu mají povzbudivý účinek. Přesvědčte se a vyzkoušejte zde!

A zbývá nám ananas. Co přináší našemu tělu? Některé studie dokazují protinádorové účinky tohoto exotického ovoce. Dále zabraňuje krevním sraženinám a výborně odvodňuje. Čerstvá ananasová šťáva také dokáže dokonale pročistit močové ústrojí.

exoticka okurka4

Co na to říct. Dokonalá kombinace, dokonalá chuť.

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 okurka
  • plátek z ananasu (2cm)
  • kousek zázvoru
  • 1 hruška
  • 1 jablko

   

 • Postup:
  1. Suroviny omyjeme a očistíme, pokud je to potřeba a dáme do přístroje.
  2. Odšťavníme a je hotovo!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky