Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Exotická okurka

Exotická okurka

RAWMANIA
Recept
Originální název pro originální šťávu!

Možná vás kombinace všech surovin překvapí, ale chuť tohoto džusu je BOŽÍ! Je sladký a díky zázvoru v tomto chladném období krásně zahřeje. Na chuť jsem byla velmi zvědavá, ale mile mě překvapila a musím říct, že mě postavila po ránu na nohy! A co obsahuje? Vše zdravé, co je potřeba pro naše tělo!

exoticka okurka8

Okurka. Pročišťuje tělo a dokáže léčit močové a ledvinové kameny. Okurková šťáva vyživuje pokožku a uklidňuje ji (já si díky ní skoro vyléčila atopický ekzém). Enzymy v okurce pročišťují střeva a zabíjí bakterie. Navíc jsou skvělé při hubnutí!

Hruška. Toto šťavnaté ovoce velmi příznivě ovlivňuje činnost střev a tím podporují pročišťování těla, ale u některých citlivějších osob mohou vyvolat nadýmání. Hrušky odvodňují a snižují krevní tlak. Šťáva z těchto sladkých plodů působí uklidňujícím účinkem na žaludeční potíže a také má močopudné a žlučopudné účinky. Šťáva z hrušky podávaná 4x denně se může použít při situacích, které vyžadují přítomnost diuretik.

O jablíčkách a zázvoru jsem mluvila v receptu na šťávu z mrkve a zázvoru, která vás po ránu zaručeně probere, jelikož všechny suroviny v receptu mají povzbudivý účinek. Přesvědčte se a vyzkoušejte zde!

A zbývá nám ananas. Co přináší našemu tělu? Některé studie dokazují protinádorové účinky tohoto exotického ovoce. Dále zabraňuje krevním sraženinám a výborně odvodňuje. Čerstvá ananasová šťáva také dokáže dokonale pročistit močové ústrojí.

exoticka okurka4

Co na to říct. Dokonalá kombinace, dokonalá chuť.

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 okurka
  • plátek z ananasu (2cm)
  • kousek zázvoru
  • 1 hruška
  • 1 jablko

   

 • Postup:
  1. Suroviny omyjeme a očistíme, pokud je to potřeba a dáme do přístroje.
  2. Odšťavníme a je hotovo!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"