Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Mrkvová šťáva se zázvorem

Mrkvová šťáva se zázvorem

RAWMANIA
Recept
Vitaminová bomba!

Pro nás je odšťavňování pouze takovým doplňkem. Raději si dáme ovoce celé, ale když cítíme potřebu dát do sebe více živin, tyto džusy jsou u nás na prvním místě. Nejraději máme recept s červenou řepou s názvem Pink Lady – recept zde. Ale tato mrkvová šťáva se zázvorem a jablíčky je opravdu výborná!

mrkvova stava3

Zázvor navíc vnitřně zahřeje. Podporuje chuť k jídlu a působí antibakteriálně a protizánětlivě. Zmírňuje nevolnost při těhotenství a je perfektním bojovníkem proti chřipce a nachlazení. Také je skvělým pomocníkem při bolestech hlavy.

Mrkev také není k zahození! Pomáhá snižovat cholesterol a riziko rakoviny plic. Jak už od malička víme, zlepšuje zrak. Pomáhá při kožních chorobách a celkovém oslabení organismu. Pokud se cítíte unavení a slabí, mrkev vás dostane na nohy!

A jablka? Jsou velmi bohatá na stopové prvky a minerály. Očišťují a regenerují organismus. Pomáhají proti zácpě, průjmu a příznivě ovlivňují správnou činnost střev. Jsou pomocníkem při bolestech hlavy a šťáva z jablek se doporučuje při nachlazení. Jedno jablko snězené před spaním nás zbavuje škodlivých látek – obsahuje 30% vlákniny a ve střevech na sebe váže toxiny.

mrkvova stava6

Dá se říct, že tato šťáva je opravdová pomoc při únavě, nachlazení a celkové slabosti organismu. A kdyby váš organismus zažíval zrovna napadení nějakých virů, dejte si tuto rakytníkovou bombu na imunitu - recept zde! Takže pokud se dneska moc necítíte, šup s touto mrkvovou šťávou do sebe! :-)

 • Suroviny:

  1 sklenice (250ml)

  • 2 jablka
  • 5-6 menších mrkví
  • kousek čerstvého zázvoru (cca 2 cm)
  • šťáva z půlky citronu – přidáváme na konec
 • Postup:
  1. Vše očistíme, omyjeme a odšťavníme.
  2. Přidáme šťávu z citronu, promícháme a vitaminová bomba je na světě!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"