Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Mrkvová šťáva se zázvorem

Mrkvová šťáva se zázvorem

RAWMANIA
Recept
Vitaminová bomba!

Pro nás je odšťavňování pouze takovým doplňkem. Raději si dáme ovoce celé, ale když cítíme potřebu dát do sebe více živin, tyto džusy jsou u nás na prvním místě. Nejraději máme recept s červenou řepou s názvem Pink Lady – recept zde. Ale tato mrkvová šťáva se zázvorem a jablíčky je opravdu výborná!

mrkvova stava3

Zázvor navíc vnitřně zahřeje. Podporuje chuť k jídlu a působí antibakteriálně a protizánětlivě. Zmírňuje nevolnost při těhotenství a je perfektním bojovníkem proti chřipce a nachlazení. Také je skvělým pomocníkem při bolestech hlavy.

Mrkev také není k zahození! Pomáhá snižovat cholesterol a riziko rakoviny plic. Jak už od malička víme, zlepšuje zrak. Pomáhá při kožních chorobách a celkovém oslabení organismu. Pokud se cítíte unavení a slabí, mrkev vás dostane na nohy!

A jablka? Jsou velmi bohatá na stopové prvky a minerály. Očišťují a regenerují organismus. Pomáhají proti zácpě, průjmu a příznivě ovlivňují správnou činnost střev. Jsou pomocníkem při bolestech hlavy a šťáva z jablek se doporučuje při nachlazení. Jedno jablko snězené před spaním nás zbavuje škodlivých látek – obsahuje 30% vlákniny a ve střevech na sebe váže toxiny.

mrkvova stava6

Dá se říct, že tato šťáva je opravdová pomoc při únavě, nachlazení a celkové slabosti organismu. A kdyby váš organismus zažíval zrovna napadení nějakých virů, dejte si tuto rakytníkovou bombu na imunitu - recept zde! Takže pokud se dneska moc necítíte, šup s touto mrkvovou šťávou do sebe! :-)

 • Suroviny:

  1 sklenice (250ml)

  • 2 jablka
  • 5-6 menších mrkví
  • kousek čerstvého zázvoru (cca 2 cm)
  • šťáva z půlky citronu – přidáváme na konec
 • Postup:
  1. Vše očistíme, omyjeme a odšťavníme.
  2. Přidáme šťávu z citronu, promícháme a vitaminová bomba je na světě!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky